0 تا 100 این تفریح جذاب را بشناسید! + عکس، آدرس و

اين سيستم در عهد نامه صلح و مودت (( اوترشت )) ( 11 / آوريل 1713 ) ميان فرانسه و پرتقال در خصوص (( آمازون )) اعمال گرديد . عبدالله سردسته مدیر لایروبی و اجرای طرحهای ساماندهی رودخانههای سازمان آب و برق خوزستان در گفتوگو با صلح خبر، در خصوص لایروبی رودخانه گفت: در طول یک سال گذشته تاکنون حدود ۹۶۳ هزار مترمکعب لایروبی در رودخانه کارون انجام شده است. دکتر مهدی قمشی عضو هیات علمی گروه آب دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در گفتوگو با صلح خبر درباره خشک شدن رودخانه کارون گفت: سال گذشته علیرغم اینکه در آغاز سال، بارندگیهایی نرمال داشتیم اما با توجه به مشکلی که در تامین انرژی در زمستان به وجود آمد، بخشی از آب سدهای خوزستان به منظور تامین برق و به امید بارشهای فروردینماه سال بعد رهاسازی شد.

قمشی گفت: اینکه سالانه در مقایسه با سابقه تاریخی کارون، ۴ میلیارد مترمکعب آب کمتر وارد این رودخانه میشود، شرایطی به وجود آورده که کارون در مقطع اهواز به سمت خشکی برود و وضعیت به شکلی شود که اکنون در اهواز مشاهده میکنیم. طبق این پژوهش آگاهی بانوان شهر اصفهان از خرافات و عملیکردن خرافات در زندگی، بیشتر از حد متوسط بوده است و ارتباط معنیداری میان اعتقادات مذهبی و گرایش بانوان شهر اصفهان به خرافات مشاهده نشده است. اگرچه این افق ها در بسیاری از نیمرخ خاک ها مشاهده می شود ولی، خاک های مناطق مختلف از نظر رنگ، بافت، ضخامت و ترکیب شیمیایی متفاوت هستند.

البته عدم لایروبی در طول سالیان مختلف و یا لایروبیهای جزئی انجامشده در برخی بخشهای کارون نیز مزید بر علت است تا هر روز شاهد رشد جزیرهای جدید در رودخانه باشیم. این عدد در این قصهها نشانگر مجموعه نیروهای بشری و مجموع جوهرهای اولیه است. در واقع به همین دلیل هم نام این روستا و جنگل را سیاه بیشه گذاشتهاند. آب و هوای معتدل و بافت سنگی خانهها و سر ریزشدن نهرها و صدای طنین انداز پرندگان در سراسر روستا آرامش خاصی به شما خواهد داد.

در مسیر خانه تا مدرسه ما یک رودخانه پرخروش و پرآب است که به واسطه یک پل دو سر آن به همدیگر وصل میشود. به سنگهای داخل رودخانه که در اثر گذر آب هر کدام به شکلی خاص صیقل داده شده و هرکدام رنگ و زیبایی خاصی دارند و من بارها شده است که سنگهای رنگارنگ را جمع کردهام و با خود به خانه بردهام. به گزارش صلح خبر، رودخانه کارون با طول حدود ۹۵۰ کیلومتر، از زردکوه استان چهارمحال و بختیاری سرچشمه میگیرد، از دل خوزستان میگذرد و به خلیج فارس میریزد اما شاید گذرش از شهر اهواز بیشتر از هر جای دیگری به چشم بیاید؛ آنجا که شهر را دو نیم میکند، ۱۰ پل از روی آن عبور میکند و البته آنجا که “لبِ کارون، چه گل بارون” است.

وی افزود: اگر این دبی، کمتر از ۱۵۰ متر مکعب بر ثانیه شود با فاجعهای بزرگ مواجه خواهیم شد زیرا در شرایط مد، آب شور خلیج فارس وارد نخلستانهای خوزستان میشود و میتواند بخش بزرگی از اراضی کشاورزی را از بین ببرد. موافقتنامه (( لوزو ـ بريتانيك )) ( مورخ 1938 ) كه مرز ميان تانزاني و موزامبيك را در رودخانه (( رووما )) معين مينمايد ، جزائر را به ترتيب زير تعريف ميكند .

گروه شما باید به صورت خطی موازی که کمی به سمت انتهای رودخانه زاویه گرفته است واردآب شود . قمشی افزود: اگر روند خشکسالیها در خوزستان ادامه داشته باشد، قطعا رودخانه کارون از وضعی که اکنون دچار آن است، خشکتر خواهد شد و این مساله، یک هشدار است. فراز رابعی معاون مطالعات پایه و طرحهای جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان نیز در گفتوگو با صلح خبر با بیان اینکه ۵۸ درصد از مخازن سدهای استان خوزستان خالی است، گفت: امسال یکی از خشکترین و کمآبترین سالهای طول دوره آماری است و به این دلیل دبی رودخانه کارون مانند سالهای گذشته نخواهد بود و کارون کم آبتر از همیشه به چشم خواهد آمد.

اینکه از بالادست کارون، آب انتقال داده شود و به رگهای خشک کارون آبی نرسد، وخامت اوضاع را دوچندان میکند. وی تصریح کرد: پیشبینیهای اقلیمی، سال آینده را نیز سالی خشک پیشبینی کردهاند و با این شرایط، جیرهبندی آب ادامه خواهد داشت و مسئولان نیز بسیار بااحتیاط در حال رهاسازی آب هستند تا بخشهای اصلی استفادهکننده از آب یعنی آب شرب، آب کشاورزی و آب صنعت، در سال آینده نیز دچار مشکل نشوند. چشمانداز رودخانهای مثل کارون میتواند نمای شهر را زیبا و حال مردمش را خوب کند؛ البته رودخانهای که در آن آب باشد نه کارونِ این روزهای اهواز که خاکراهی برای پیادهروی مردم شده است و خشکتر از همیشه در ذوق میزند.

رنگ سرخ رودخانه در میان زمین های سرسبز کشاورزی تضاد رنگی بسیار زیبایی را ایجاد می کند و تصاویر آن به یک تابلوی تخیلی بیشتر شباهت دارد تا یک واقعیت زمینی؛ با این حال این منظره در غرب جهان و در کشور پرو میزبان هزاران توریست داخلی و خارجی است. محمد درویش رئیس گروه محیط زیست در کرسی سلامت اجتماعی یونسکو و پژوهشگر محیط زیست، در گفتگو با صلح خبر درباره وضعیت رودخانه کارون گفت: میانگین بارشها در حوضه کارون بزرگ در سال آبی جاری حدود ۴۰ تا ۴۴ درصد کاهش داشته و این مساله باعث کاهش دبی متوسط رودخانه کارون در مقایسه با میانگین درازمدت آن شده است.

مدیران آب خوزستان نباید تحت هیچ شرایطی اجازه دهند دبی آب رودخانه کارون کمتر از ۱۵۰ مترمکعب بر ثانیه شود. وقتی این طرحها در بالادست قرار دارند، یعنی آب مورد نظر بخشهای مختلف از این زیرشاخهها تامین و باقیمانده آب به سمت کارون در خوزستان و اهواز میآید. مثلا آزادسازی آب از یک مخزن برای کمک به تخم ریزی ماهی ممکن است باعث شود که آب برای مزارع بالادست در دسترس نباشد و آب نگه داشته شده در یک رودخانه برای حفظ سلامت آبراه، برای بهره برداران پایین دست در دسترس نخواهد بود.

شما حس میکنید از نظر احساسی، بی قرارید. من همیشه عاشق صدای آب در حال گذر رودخانه بودهام و همیشه حس ارامش به من دست میدهد و دوست دارم ساعتها در گوشهای بشینم و گذر رودخانه را تماشا کنم. به درختان بلنداطراف رودخانه، به خورشید تابان منعکس شده بر روی آب، به آن نزدیکتر میشوم، به آب رودخانه دست میزنم و از خنکا و تازگی آب حس خوبی به من دست میدهد. با گذشت زمان بین دو برادر فاصله میافتد ولی عشق به ماهیگیری هر از گاه آنان را به هم میرساند…

بنابراین مسافرت به کوسکو در دسامبر تا آوریل را به شما پیشنهاد می کنیم. سرخ بودن رودخانه کوسکو در نتیجه سنگ های قرمز پر از اکسید آهن در این منطقه است. رود کوسکو در زبان محلی مردم پرو به پالکویلا پوکامایو مشهور است. امکان بازدید از این مناطق به راحتی در مسیر رود سرخ وجود دارد. رودخانه سرخ، یکی از مناطق طبیعی است که همه ساله نظر بسیاری از مسافران را به سمت خود معطوف نموده و می توان گفت توانسته است تا حد ممکن تعجب آن ها را برانگیزد.

نمیشود که اگر میشد شاید کف کارون را سیمان میریختند، کاشی میکردند، چند تا ماهی هم در آن میانداختند و میگفتند این هم از کارون؛ دلتان خوش باشد. پل شهرستان اصفهان، یکی از قدیمی ترین پل های رودخانه زاینده رود است. در هنگام استحمام از دوش کوچک استفاده نمایید که میزان آب کمتری هدر رود. پس از دیدن آگهی برای یک ماما ، یک پرستار بزرگ شهر که به تازگی بیوه شده است، به جنگل های سرخ درخت شمال کالیفرنیا نقل مکان می کند ، جایی که با یک مرد جذاب آشنا می شود.…

به هیچ وجه در ماه های می تا نوامبر برای بازدید از رودخانه سرخ راهی این منطقه نشوید. وی افزود: در زمان سیلاب فروردین ماه ۹۸، دبی رودخانه کارون در مقطع پل سفید اهواز بیش از ۳ هزار مترمکعب بر ثانیه بود در حالی که اکنون دبی عبوری آب در کارون حدود ۲۱۰ مترمکعب بر ثانیه است و با توجه به بستر گسترده این رودخانه، عبور این میزان آب از آن، کارون را چیزی شبیه یک جوی باریک کرده است. پس از آن اراضی ده پونک به تملک مستوفی الممالک، صدر اعظم وقت درآمد که با فوت او به همسرش تاج ماه خانم رسید و او نیز این اراضی را به حاجی بهاء الدوله فروخت.

این سنگ های رسوبی غنی از مواد معدنی هستند و هنگامی که باران می بارد، از تپه ها شسته میشوند و آب، سیال و سرخی را از کوه ها به سمت مسیر رودخانه جاری می کنند. اگر میزان باران بسیار زیاد باشد، رنگ رودخانه به رنگ صورتی و یا کهربایی در می آید و اگر میزان باران اندک باشد، رنگ آن سرخ و کاملا خونی به نظر می رسد. این مسیر خلوت ترین مسیر ممکن برای دسترسی به رودخانه سرخ خواهد بود.

اما امروز بیشتر از آنکه شبیه یک رود پرخروش باشد، به نهر کمآب و کوچکی میماند که برای دفع آبهای سطحی ساخته شده است. 5) به کارگیری معیارهای متفاوت برای بخش های مختلف رودخانه : امکان دیگری که برای ایجاد یک مرزي در یک رودخانه وجود دارد ، به کارگیری معیار های مختلف برای بخش های مختلف رود خانه ای وتقسيم یک رودخانه به قسمت هایی در طول رود خانه است . از هدر رفتن گرما در خانه و مدرسه و محل کار جلوگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید