مکتوب -مجله علمی آموزشی مکتبخونه

یکی از اصلی ترین شهر های ترکیه که بیشترین گردگشر را به خود اختصاص داده است شهر توریستی استانبول است و به همین دلیل باعث شده که بیشترین گردشگر را تور استانبول به خود اختصاص بدهد . بنابراین افراد برای سفر به این کشور به ویزای توریستی نیاز ندارند و فقط با داشتن پاسپورت معتبر میتوانند از عجایب گردشگری ترکیه دیدن کنند. سفر پاییزی با تور ترکیه، در نقاط مختلف این کشور، تجربهای متفاوت را برایتان به ارمغان میآورد. این آزمایش باید در آزمایشگاههای معتبر که توسط آژانس گردشگری برگزارکننده تور به شما معرفی میشوند، در بازه زمانی سه روز پیش از سفر انجام شود.

تورهای ترکیه یکی از متنوع ترین تورهایی هستند که میتوانید برای سفر انتخاب کنید. هتل هیلتون بسفرس (Hilton Istanbul Bosphorus) در استانبول: یکی دیگر از شعبههای هتلهای زنجیرهای هیلتون که اسمش نمود کامل کیفیت و خدماتی است که در آن ارائه میشود. ارائه شماره مالیات بالقوه، این شماره از اداره مالیات ترکیه اخذ میشود. برای اخذ پذیرش در دانشگاههای ترکیه شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و ارائه مدرک تحصیلی قبلی به همراه ریزنمرات ضروری است.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه و تحصیل به زبان ترکی در دانشگاههای این کشور وجود دارد. با وجود اینکه ترکیه در زمینه تولید این محصول فعالیت دارد اما همچنان بازار صادرات میوه خشک به ترکیه فعال است و رشد نسبتا خوبی داشته است، که به نظر بسیاری از افراد این تقاضا به دلیل کیفیت بالای محصولات و میوه های ایرانی است. وقتشناسی در میان ترکها در بسیاری از موارد مثل ملاقاتهای دوستانه و روابط اجتماعی زیاد مرسوم نیست. به این معنی که اگر در یک موقعیت اجتماعی دیر برسید، تاخیر شما را بی ادبی تلقی نمیکنند اما در ملاقاتهای کاری و تجاری بسیار دقیق و وقت شناس هستند.

اگر در کلانشهرهای ایران بزرگ شدید استانبول میتواند به خوبی نیازهای شما را برآورده کند، اما اگر دلتان آرامش بیشتری میخواهد شهرهایی مانند ازمیر، بدروم، آنتالیا و آنکارا را انتخاب کنید چون در این شهرها دیگر از شلوغیهای شهر خبری نیست و هزینه زندگی نیز پایینتر است. این شهرها به ترتیب عبارتاند از: اسکی شهیر، بورسا، آنتالیا، ازمیر، آنکارا و استانبول. این بدین معنی است که شهرهای استانبول، آنتالیا، بورسا، یالووا و آنکارا محل تمرکز سرمایه گذاران برای خرید ملک در ترکیه بوده است. بسیاری از ایرانیها برای خرید ملک در ترکیه و گرفتن اقامت این کشور اقدام میکنند و جمعیت ایرانیان در ترکیه رو به افزایش است.

هزینه زندگی در ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای همتراز کمتر است. کیفیت آموزش در تمامی مقاطع تحصیلی این کشور نسبت به سایر کشورهای همتراز بالاتر است. آموزش ابتدایی: این آموزش برای تمامی کودکان اجباری است و در دورهای هشت ساله برای کودکان بین 6 تا 14 سال ارائه میشود. از آنجا که اقامت شما در صورت خرید خانه، اقامت 1 ساله و توریستی است، امکان کار کردن در ترکیه را ندارید.

با این وجود افراد با به کار بردن برخی از راهکارها میتوانند هزینههای تحصیل و زندگی در ترکیه را کاهش دهند. با این وجود در ارتباط دوستانه میان زن و مرد محدودیتهایی قائل هستند. همچنین دست دادن در میان زنان نیز رایج است و اگر دو زن یکدیگر را از قبل بشناسند روبوسی نیز انجام میدهند. اما اگر تصمیم دارید که همراه خانواده مدتی را به استراحت و تمدد اعصاب بگذرانید آنتالیا ترکیه یا کوشآداسی مقاصدی ایدهآل هستند. مردم ترکیه به شدت خونگرم و مهمان نواز هستند و برای بنیاد خانواده ارزش زیادی قائل هستند.

توصیف فرهنگ و تمدن مردم ترکیه کار سادهای نیست. آیا میتوان از طریق کار به ترکیه مهاجرت کرد؟ انتخاب بهترین روش مهاجرت و زندگی در ترکیه به شرایط اختصاصی افراد بستگی دارد برای بررسی شرایط اختصاصی خود و انتخاب مناسبترین روش بهتر است از یک وکیل مهاجرت با تجربه کمک بگیرید. با این حال کشور ترکیه از یک فرهنگ غنی و اصیل برخوردار است. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور از امنیت لازم برخوردار است و هزینه استفاده از آنها مقرون به صرفه است. در میان خانوادههای ترکیه مرد از حرمت بالایی برخوردار است و زن طبق قانون، بعد از ازدواج از نام خانوادگی همسر خود استفاده میکند.

چندهمسری در ترکیه ممنوع است و ازدواجها باید به صورت شرعی و قانونی ثبت شوند و ازدواج مذهبی، به تنهایی (بدون ثبت قانونی) غیر قانونی است. همچنین به فرزندآوری بعد از ازدواج اهمیت زیادی میدهند. مایه این غذا از پیاز سرخ شده، کره، بادام زمینی، فلفل دلمهای و کشمش تهیه میشود که در انتها با جعفری تازه و شوید مخلوط میشود. در غیر این صورت احتمالا باید هزینه بیشتری را برای تهیه غذا در رستوران های ترکیه بپردازید. قاضی: پس از رشته های پزشکی، قاضیان در ترکیه بیشترین حقوق را دریافت میکنند. بیشترین میزان جرم گزارش شده در این کشور مربوط به سرقت و جیببریهای خیابانی است.

این بنای باعظمت روی تپهای مشرف بر دریای مرمره، تنگه بسفر و شاخ طلایی (مدخلی که بخش اروپایی استانبول را به دو بخش تقسیم میکند) واقع شده است. هامسی یا همان ماهی آنچوی اروپایی یکی از مواد اصلی آشپزخانه دریای سیاه ترکی به حساب میآید. انتشارات کوثر که منظمترین مؤسسۀ انتشاراتی شیعیان ترکیه بهشمار میآید وابسته به این گروه است و تاکنون بالغ بر شصت جلد کتاب منتشر نموده است. مساجد شیعیان در بیشتر شهرها اکثراً غیر قانونی تلقی میشوند.

بسیاری از شیعیان پس از تسلط کمونیستها در روسیه به قارص تبعید و تبعه ترکیه شدهاند. این در حالی است که هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی پایینتر و آزمونهای ورودی به دانشگاههای ترکیه سادهتر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است. هدف اصلی دانشگاههای ترکیه افزایش آموزش عالی به منظور جهانی سازی کامل دنیا از لحاظ کمیت و کیفیت میباشد. دانشگاههای ترکیه برای دانشجویانی که مقطع دبیرستان را به پایان رسانده باشند، در رشتههای مختلف آموزشهای تخصصی ویژهای ارائه میدهد. آموزش متوسطه: دبیرستان یا هنرستان برای سنین 15 تا 18/17 سال برگزار میشود.

او در دبیرستان ایتالیایی در استانبول درس خواند و در سال ۲۰۰۹ فارغ التحصیل شد. استانبول یکی از ۱۰ مقصد پربازدید جهان است. با این حال بر اساس گزارش شاخص جرم و جنایت و ایمنی Numbeo، شش شهر ترکیه جزو امنترین شهرهای جهان برای سفر و زندگی هستند. ترکیه جزو کشورهای بدون ویزا برای سفر ایرانیها است. یکی از این سنت ها که هنوز هم حفظ شده مراسم مولانا و رقص عرفانی آن است. سواحل ترکیه، هم سواحل دریای مدیترانه و هم سواحل دریای اژه هر دو انتخاب های مناسبی برای گردشگرانی است که به دنبال سواحل خوب برای تعطیلات هستند.

همچنین متروبوسها، تراموا، کشتیهای بخار، وجود خطوط هوایی ملی و داخلی امکان رفت و آمد سریع به نقاط مختلف ترکیه را فراهم کرده است. با این وجود از آنجا که یک کشور توریستی است و تردد بسیاری در شهرهای مختلف آن صورت میگیرد، بهتر است نکات ایمنی به هنگام رفت و آمد در این کشور را رعایت کنید. از آنجا که ترکیه جزو پیمان و معاهده بولونیا است، مدارک اعطایی مراکز آموزشی آن مورد تایید بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی است.

پس از دریافت پیشنهاد کار در ترکیه باید با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت ترکیه مراجعه کنید. خارجیانی که در حال کار و زندگی در ترکیه هستند و اقامت دائم ترکیه را دارند، افراد غیر مقیم و افرادی که در ترکیه اقدام به ثبت شرکت کردهاند و میخواهند کسب و کاری در این کشور راهاندازی کنند امکان افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای انجام فرآیندهای مالی خود را دارند. به طور کلی با ۵ سال زندگی و کار در ترکیه میتوانید اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را کسب کنید. بله. برای کار در ترکیه به جاب آفر معتبر از کارفرمای ترکیهای نیاز دارید.

این غذای روستایی برای پهن کردن خمیر کاغذی نازک خود بدون پاره شدن به تخصص کافی نیاز دارد. از معایبی که در تور لحظه آخری وجود دارد این است که ممکن است زمان کافی برای آماده شدن و محیا کردن یک سری از کارهایتان نداشته باشید. اولین چیزی که میتواند قیمت تور ترکیه را کاهش دهد؛ انتخاب یک محل اقامت مناسب است. ما امیدواریم تا بتوانیم یک خنجر قدیمی که آن را در بازار دیدیم با قیمتی مناسب خریداری کنیم ! منبع عکس: خبرگزاری ایلنا، عکاس نامشخصوجود مرز مشترک زمینی میان کشور ما با کشور ترکیه امکان سفر با خودرو و قطار را نیز به این کشور مهیا میکند؛ به همین دلیل، در طول سال تورهای زمینی ترکیه بهشکلهای مختلف و به مقصد شهرهای مختلف ترکیه برگزار میشوند.

برای سفر به ترکیه چنانچه تاریخ بازگشتتان مشخص است، پیشنهاد میکنیم که بلیط رفت و برگشت به ترکیه را خریداری نمایید. بگزاری تور ترکیه از اصفهان، تهران، تبریز، مشهد، کرمانشاه، شیراز و سایر استان ها ایران اتفاق خوبی است که همه هموطنان می توانند از هرجای کشور با رزرو تور ترکیه عازم این کشور زیبا شوند و به همین دلیل میتوانید بر روی الفبای سفر که مجری مستقیم تور ترکیه است حساب ویژه ای باز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید