طی سال­های 2022-1971 را برآورد نمودند

مثلا، مزارع بسیاری، در بهار، مقادیر زیادی آب نیاز دارند ولی در زمستان نیازی به آب ندارند. 1.ختمي:گياهي است درخچه اي به ارتفاع 1 الي 5/2 متر با تنه متعدد و مشعب با شاخه هاي بدون كرك ايستاده داراي گل به رنگ صورتي و سفيد متمايل به بنفش بزرگ و منفرد و موسوم گل خرداد و مهر ماه مي باشد كه اين گياه نيز به وفور و بيشتر در مزارع آبي منطقه ديده مي شود جنبه ي دارويي دارد. جمعیت انسان ها ازدو جنس زن مرد تشكيل یافته است.

4.كنگر:گياهي است پوشيده از كركهاي تار پشمي با تيغ هاي فراوان با ساقه هاي ضخيم و ساده و منشعب داراي برگ هاي پهن وسيع و چرمي محكم و گل صورتي در تپه هاي بزرگ متراكم ،موسم گل ارديبهشت وخرداد است، اين گياه در اطراف كوهها ي روستا وجود دارد و ريشه ي آن جهت مصرف انسان به كار مي رود. اين گياه نرم كننده ي سينه و برطرف كننده ي درد هاي ناشي از سرفه، دردهاي گلو، آنزين، برونشيت، ذات الريه، التهاب و آبسه ها است ريشه ي اين گياه آرام بخش است و در دفع زخم معده و ناراحتي هاي مثانه و كليه بويژه سنگ كليه تاثير بسزايي دارد.

اين شهرستان داراي دو بخش مركزي ،بوئين و مياندشت مي باشد و جاده اصفهان، خوزستان از اين منطقه عبور مي كند . بررسي اطلاعات موجود آبهاي روستاي گشنيزجان را مي توان به دو بخش آبهاي سطحي و آبهاي زير زميني تقسيم نمود. كمترين ميزان بارندگي برف در فروردين ماه است برف در اين منطقه خصوصآ در ارتفاعات بيش از شش ماه ماندگار است و همين برف منبع تغذيه اي براي آبهاي زير زميني و سطحي منطقه مي باشد، جمع كل برف در سال به طور متوسط 138سانتي متر مي باشد. روستاي گشنيزجان در منطقه اي كوهستاني و در سرد سير واقع شده است زمستانهاي اين روستا سرد و تابستانهاي آن ملايم است .

در روستاي گشنيزجان به دليل سرد سير بودن اين حيوانات وحشي يافت مي شود. زندگي در اين روستا در تابستان و بهار بسيار راحت و مطلوب و در ساير ماهها درجه حرارت بشدت سرد مي شود . رطوبت نسبي با درجه حرارت نسبت عكس دارد بدين ترتيب كه هر چه قدر حرارت هوا بالا برود رطوبت نسبي كم مي شود و هرچه درجه حرارت پايين برود رطوبت، بيشتري مي شود . رطوبت نسبي عبا رت است از نسبت مقدار رطوبت موجود در هر واحد حجم هوا و حداكثر رطوبتي كه مي توان در آن درجه حرارت در خود جاي دهد كه ب حسب درصد بيان مي شود.

این مسئله علاوه بر مشکلات موجود در اندازه گیری وروشهای برآورد رسوب، به پیچیدگی تفسیر نتایج و چگونگی ارتباط آن به نرخ فرسایش حوزه ای مربوط است. «من میخواهم چگالی چشمهایت را اندازه بگیرم تا وزن مخصوص اشک مرا احساس کنی. اجتناب از تعلیق دوباره مواد و ذرات بوسیله حفارها و لایروبها تا اندازه ای غیرممکن است. نظر به اهميتي كه مراتع منطقه اي كه يك منطقه ي دامداري است براي تامين غذاي دام و حفاظت خاك دارد شايسته است كه مورد بحث قرار گيرد.وسعت مراتع روستاي گشنيزجان حدود 180 هكتار مي باشد كه اين مقدار (60%)مراتع فقير و (30%) مراتع متوسط و تنها (10%) مراتع خوبي را داراست مراتع و چراگاههاي منطقه در اثر استفاده ي نا صحيح هر روز بدتر مي شود عواملي كه باعث بوجود آمدن چنين وضعي هستند عبارتنداز:چراي زودتر از فصل، چراي بيش از حد، حفر چاههاي عميق و تبديل زمين ها مرتعي به زمين هاي كشاورزي، شخم و شيار مراتع بخصوص در جهت شيب كندن بوته هاي گياهي بخصوص گونه ها و بريدن درخچه هاي موجود.

بنا بر گفته ي مسؤلان استان اصفهان و با حفاري تونل چشمه لنگان در روستاي سيبك شهرستان فريدن شهر و انتقال آب اين چشمه بر روي آب رودخانه ي پلاسجان مقدار دبي رودخانه افزايش يافته و حدود 400 ليتر در ثانيه خواهد شد. دبي ويژه ي آن با توجه به مساحت آبخيز اين رودخانه 7/2 ليتر در ثانيه در كيلو متر مربع مي باشد اين رودخانه ساليانه حدود 10 درصد اب صد زاينده رود و حدود 18 درصد كل رسوباتي كه به درياچه زاينده رود وارد مي شود را حمل مي نمايد.

این منطقه در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است و فاصلهای در حدود 90 کیلومتربا این شهر دارد. بهترین زمان برای سفر به رودخانه زاینده رود سامان فصل بهار است. روستای کردان یک پیشنهاد ویژه برای تجربۀ یک سفر منحصر به فرد است. میزان آبدهی این رود ۵۷۰۰ میلیون متر مکعب در سال است و حداکثر دبی سرریزها به ۳۵۰۰ متر مکعب تخلیه در ثانیه است به طوری که بیشتر اراضی سست را کنده و ساحل آن به طرف ایران پیشروی میکند. بلكه بسيار ملايم و حالت نسيم را دارد و طوفانهاي سخت و گرد بادهاي شديد به ندرت مي وزد ولي مي توان گفت كه جهت بادهاي در اين منطقه از طرف شمال غربي ،جنوب شرقي مي باشد و بيشتر بادهاي اين منطقه در پاييز و بهار مي وزد.

6.مزرعه ي كهريز در ضلع شرقي. آب تهران در آینده قابل آشامیدن نیست ! بنابراین دیدن این روستا هم خالی از لطف نیست. و بنا به گفته ي بزرگان در ابتدا مهاجرين از چندين نقطه به صورت پراكنده سكونت داشته اند كه عبارتند از:آبادچي، عرب، زنگك داشي ،گزلو.كه بعد از گذشت چندين سال و وجود مشكلات مجبور شدند همه در يك جا و در كنار هم با ساختن مسكن گذران روزگار كنند.و در گردا گرد روستا حصاري بكشند.و اين روستا سه دروازه داشته كه امروزه بنا بر اثر گسترش روستا حصار از بين رفته ولي جاي يكي از دروازه ها به نام «دروازه»مشهور است .

در اينجا مساله آن نبود كه آيا مرز قديم همچنان معتبر است يا نه تا در نتيجه ايتاليا از حق دسترسي به رود محروم گردد ، زيرا ايتاليا معتقد بود كه با تفسير مناسب و مقتضي پروتكل 1891 مرزبايد در جايي قرار گيرد كه تالوگ واقع است . رودخانه ارس كه از كشور تركيه سرچشمه مى گيرد، حدود۴۵۰ كيلومتر از مرز آبى جمهورى اسلامى ايران با كشورهاى آذربايجان و ارمنستان را تشكيل مى دهد. فايده ي تحقيق 1.در جهت افزايش دستاوردهاي علمي كشور در زمينه ي شناخت شهرها و روستاها و شهرستانها و مقايسه ي آنها با روستاها و شهرها.

با توجه به مشکلاتی که این حوضه آبریز با آن روبرو است در این گزارش راهکارها و پیشنهادهای که امکان عملیاتی شدن آنها در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت وجود دارد ارائه شده است. وجود عوامل رسوبی معلق سبب ته نشینی لای و لجن روی گیاهان شده و تبادل گازی را محدود کرده و فعالیت های فیتوسنتیک کاهش می یابد و در بلند مدت خفگی بوجود می آورد. 6- چگونه می توانیم آبی را که یک بار از آن استفاده شده، دوباره استفاده کنیم؟

شاید از قدیمیترها و بزرگترها شنیده باشید که در دهه 60 و پیش از آغاز جنگ تحملی و خرابیهایی که به بار آورد؛ خوزستان کم و بیش با شمال در جذب مسافر و توریست در رقابت بود. در دهه ۶۰ تا ۸۰، با ساخته شدن پل دوستی و سد ایتایپو شهر ایگواسو از رونق چشمگیری برخوردار شد. او کار بازیگری را در دهه 1970با بازی در سریال های آدمکش و نوامبر 96آغاز کرده و در سال 1974در فیلم تلویزیونی پترسون بازی کرد. ۵- چه طور می توان سایه یک جسم را بزرگ تر و کوچک تر کرد؟ وی با تأکید بر ارزیابی مستمر پروژه در وزارت علوم آلمان خاطر نشان کرد : در برخی از 17 پروژه ی دیگر ما حتی وارد فازهای دوم و سوم نشدیم .

اگر بخواهیم به صورت نرمال در نظر بگیریم اغلب موتورهای پمپ آب رودخانه، دارای توانی بین ۵ تا ۷ اسب بخار هستند.البته همانطور که اشاره کردیم این میزان توان برای برخی موتورهای دیگر می تواند بالاتر باشد. موتور برق این سد دارای 18 ژنراتور است که گنجایش تولید نهایی برق آن به 12.600 مگا وات می رسد و بطور قطع می توان گفت که خروجی برق سالانه آن 75 میلیون مگاوات است. سریال “رودخانه برفی” روایتگر ماجرای “مت مک گرگور” معروف به مرد رودخانه برفی است که مزرعه داری موفق در “پترسون ریچ” است که به همراه خانواده خود مشغول کار کشاورزی و گله داری است.

بعنوان مثال آلاینده هایی مثل سرب اگر در آب آشامیدنی باشند ، روی هوش بچه ها تاثیر مستقیم گذاشته و باعث افت تحصیلی و عدم موفقیت آنها در مقاطع زندگی خواهند شد و این از جمله آثاری است که بلافاصله پس از مصرف اثر خود را نشان نمی دهد. یکی از ویژگیهای اکثر گونه های این نوع میمون، تک همسر گزینی است؛ ویژگی که در جهانِ حیوانات نادر است و فقط در کمتر از 9 درصد از پستانداران مشاهده میشود. با کمی دقت، خواهید دید که پیام اول فقط به ساختار جمله و به معنای کلماتی بستگی دارد که جمله را تشکیل داده اند.

8 – طرز تشکیل برف را بنویسید؟ 8.حاشيه رودخانه ي پلاسجان كه در غرب روستا به جهت شمالي -جنوبي جريان دارد.و مناظر زيبايي را بوجود آورده است. با توجه به تعريف آمده،تحقيق حاضر بر آن است كه تك نگاري روستاي گشنيزجان را بيان نمايد اين تحقيق به جست و جوي وضعيت تاريخي،فرهنگي اجتماعي،اقتصادي،جغرافيايي و شناخت كلي آن مي پردازد. همچنین انگشتان هر دو پای او را با طنابی به یکدیگر میبندند.

دیدگاهتان را بنویسید