سوالات متن هفتم

این منطقه به دلیل طبیعت بکر و آب و هوای مطبوع، سالانه طبیعتگردان و علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند و در آن میتوانید به سرگرمی های جذابی مانند ماهیگیری، قایقرانی و اسکی روی آب و بازدید از اماکن طبیعی و دیدنی بپردازید. اگر به دنبال بهترین هتلهای بابلسر هستید، میتوانید تنوع آن را از سامانه رزرواسیون آنلاین رهی نو مشاهده کنید. 9- علت تنوع آب و هوا در قاره آمریکا چیست؟ سیزدهم فروردین ماه بعد اعلام شد دریچه تحتانی سد خاتم النبیاء راین شکسته و از خسارت ۱۷ میلیارد ریالی آن خبر داده شد.همچنین پایان هفته گذشته و در نیمه های شب چهارشنبه، سدی سنگی – سیمانی که تنها سه سال از آبگیری آن می گذرد، در بخش مدوارات شهربابک آسیب دیده و باعث تخلیه حجم بسیار زیادی از ذخیره آب آن شده است.

در سال ۱۹۶۴ میلادی، قلب سرزمین کابلستان تبدیل به ولایت کابل شد. پاسخ: 1 اروپاییان مهاجر که به این سرزمین وارد شدند با خود دانش ها و مهارت ها و سرمایه هایی را به همراه آوردند و توانستند از منابع طبیعی وچ سرزمینهای نو، به خوبی استفاده و پیشرفت کنند. وی در خصوص مقصرین وقوع این حادثه در سد مزبور تصریح می کند: کارفرمای احداث این سازه، منابع طبیعی استان بوده و ناظرین و مشاورین توسط همین ارگان تعیین شده اند. این سد سومین سدی است که در این هفته شکسته شد.پیش از این سد چنار منشاد در مهریز یزد، وسد خاتم الانبیاء در شهر راین استان کرمان شکسته شده بودند.

سوراخ شدن این سد خسارت جانی به دنبال نداشته است اما با تخریب یک قنات که در آن محل بوده، کل تاسیسات آبیاری تحت فشار موجود در آن مسیر را از بین برده و سرانجام چهار سدی را که در طول مسیر این رودخانه بوده را، از گل و لای و رسوبات پر و علنا از حوزه کارکردی خود خارج کرده است. چهار روز پس از شکست سدی در بخش راین استان کرمان سوراخ شدن سد مدوارات با ظرفیت پنج هزار متر مکعب در شهرستان شهربابک سه میلیارد ریال خسارت به بار آورد. به گزارش ایرنا، رودخانه اترک از دامنه های جنوبی ارتفاعات هزار مسجد در حدفاصل شهرستان های قوچان و چناران سرچشمه می گیرد و پس از عبور از محدوده شهرستان قوچان در استان خراسان رضوی وبخش های میانی شهرستان های فاروج، شیروان، بجنورد و مانه و سملقان در خراسان شمالی بهشرق استان گلستان وارد شده و در نهایت به تالاب های حاشیه دریای خزر(تالاب آلاگل) می ریزد.

این رود به خلیج مکزیک می ریزد رود می سی سی پی، نقش مهمی در حمل و نقل کالا و منابع و تجارت از طریق کشتیرانی داشته است. پاسخ: در آمریکای شمالی، رود می سی سی پی که از رودهای طویل جهان است، از چند ایالت کشور ایالات متحده آمریکا عبور می کند. نزدیک به دو دهه است که در کشور واژه «توسعه پایدار» را میشنویم، اما چشمانداز سیاستگذاران و بسیاری از متخصصان ما همچنان بر مبنای مدرنیته است نه توسعه پایدار.

بندرهای واقع در راستا معمولاً شامل اوگلیچ (Uglich) -شهری که مانند یک افسانه با گنبد پیازی بر روی رودخانه واقع شده است- و جزیره کیژی (Kizhi) با میراث دنیای خود و ساختمان های چوبی خود هستند. هر یک از آن ها نظرش را می گوید. همچنین وجود بناهای تاریخی، زیارتگاهها، آثار طبیعی این منطقه را برای گردشگری، آموزش و حفاظت بیشتر مساعد کرده است. رودخانهها محیطهای ناپایداری هستند که تحت تاثیر عوامل طبیعی و انسانی، دچار تغییر مسیر و تغییر الگو میشوند این تغییرات در همه نقاط رودخانه یکسان نبوده و بسته به عوامل موثر در آن شکل و سطح متفاوتی از تغییرات رخ میدهد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی درباره تاثیر خشکسالی در رودخانه اترک اظهار داشت: با توجه به کاهش ۴۱ درصدی میزان بارندگی نسبت به سال گذشته بیشتر رودخانه های استان دچار کاهش آبدهی شده است به طوری که در بررسی های انجام شده میزان آورد رودخانه های منتهی به سدهای استان حدود ۶۰ درصد کاهش داشته و آبدهی چشمه ها حدود ۴۰ درصد کمتر شده است. بیشتر درباره زردکوه و زاینده رود: «زردکوه یک موقعیت استثنایی از نظر بارشی دارد و بعد از انزلی دومین نقطه پربارش کشور است.

«از دم غروب تاریخ به بعد هیچ زکریایی رازی نمیشود از گذر ماهیّت، قدم به بازارچه وجود بگذارد» (همان: 28) به ترتیب از تشخیص، ایهام تناسب (بین زکریایی و رازی -که منظور اصلی نویسنده، راضی نشدن هست-دانشمند معروف) و تشبیه وجود به بازارچه، بهره گرفته است. بعد از مرگ مظفرالدین شاه و جانشینی پسرش و تقویت جبهه مخالفین مشروطه باز هم سردار به ماکو باز گشته و این بار به سرکوب مخالفینش میپردازد. وی ادامه داد: مرتضی قلی خان اقبال السلطنه در زندان از دنیا رفت و برای همیشه یک سوال را باقی گذاشت که آیا به مرگ طبیعی از دنیا رفته و یا به سرنوشت مشابه دیگر خانها مبتلا گشته است؟

2 آمریکای شمالی معادن زیرزمینی و منابع طبیعی فراوان، زمین های وسیع قابل کشت، رودهای پرآب و آب و هوای مناسب برای فعّالیت های اقتصادی داشته است. آمریکای جنوبی و مرکزی( از نظر منابع طبیعی و ذخایر معدنی بسیار غنی است اما کشورهای آمریکای لاتین به دلایل مختلفی چون استعمار ، وجود عقاید و باورهای غلط بین مردم و حکومت های وابسته به بیگانه و استبدادی در کشورهای آمریکای لاتین نتوانسته اند به پیشرفت های صنعتی در حد آمریکای شمالی دست یابند و چندان اوضاع اقتصادی خوبی ندارند.. این شهر با بیش از پنجاه آسمان خراش، از این نظر مقام اول را در جهان دارد.

پاسخ: ایالات متحدهٔ آمریکا و کانادا در آمریکای شمالی جزء کشورهای گروه هشت هستند و از نظر اقتصادی جزء کشورهای پیشرفته صنعتی جهان و از تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات صنعتی و ماشین آلات، خودرو، صنایع غذایی، مواد شیمیایی و کالاهای الکترونیکی هستند. صادرکننده( گندم و ذرت در جهان و دارای دامداری های پیشرفته ای است که به تولید انواع گوشت و لبنیات می پردازد. این کشورها اغلب تولیدکننده و صادرکننده مواد اولیه و صنعتی و محصولات کشاورزی هستند کشورهایی چون آرژانتین، برزیل و کوبا در آمریکای لاتین، بزرگترین تولیدکننده و صادرکنندهٔ محصولات استوایی نظیر قهوه و نیشکر هستند.در آمریکای لاتین، کشورهای برزیل، آرژانتین، ونزوئلا و کلمبیا وضعیت اقتصادی بهتری دارند.

سنگدانههای درشت نظیر شن، سنگ خرد شده و ذرات مخلوط، که درصد زیادی از ترکیب آسفالت را تشکیل میدهند. با پررنگ کردن دلایل احتمالی خرابی سد در این گزارش توجه مسئولین را محکم سازی و ترمیم کف سد خوانسار جلب می کنم. فضلی ضمن اشاره به سوراخ شدن این سازه، ادامه می دهد: بر اساس کارشناسی های صورت گرفته شده، علت سوراخ شدن سد چنین اعلام شده که کف سد که از جنس سنگ بوده، سوراخهای پنهانی داشته که پر از خاک بوده است. این قلعه، در بر فراز کوهی بزرگ واقع شده که دارای پرتگاههای مخوفی میباشد. گیتاشناسان سدههای سوم و چهارم هجری (نهم و دهم میلادی) بادغیس را سرزمینی روستانشین با مردمی کشاور، و فاقد شهرهای بزرگ توصیف کردهاند.

گاو بزرگ و سنجاب کوچک است. نماد ایالات متحده آمریکا( در نیویورک واقع شده است. پاسخ: نیویورک پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده آمریکا است. پاسخ: در این مناطق به دلیل ناآرام بودن پوسته زمین، آتشفشان ها و زمین لرزه های فراوانی رخ می دهد. آزمون تحليل مولفه هاي اصلي (PCA) نشان مي دهد كه عوامل فيزيكي خاك، مثل سبك بودن بافت خاك و عدم وجود لايههاي رسي در عمق گسترش ريشه درختان پده، به طور طبيعي مي توانند مانع از گسترش پده در برخي نواحي گردند. خوشبختانه خرید ماشین در کشور ارمنستان نیاز به بودجه زیادی ندارد و افراد می توانند از وام های مختلف در این زمینه استفاده نمایند.اینطور که شواهد نشان می دهد خرید ماشین در کشور ارمنستان برای افرادی که دارای پرونده های جزایی هستند کمی دشوارتر است و سخت گیری هایی که در این زمینه دیده می شود به طور کلی زیاد است.

با درنظر گرفتن حدود اطمينان 95 درصد به عنوان کران هاي بالا و پايين عدم قطعيت، شاخص هاي d-factor و p-factor، به ترتيب 0.68 و 0.75 به دست آمد که نشان دهنده مقدار بالاي غلظت هاي مشاهداتي در حدود اطمينان 95 درصد بود. تصویری که از این منظره با دوربین خود ثبت میکنید همچون یک تابلوی نقاشی خواهد بود. معماری خاص این امزاده که به شکل یک برج سنگی دایره ای شکل است با تزیینات دوره ی اسلامی هنوز به خوبی حفاظت شده است و با امزاده های کنونی کاملا متفاوت است.

منطقه 5 که به پهنه توسعه شهر تهران معروف است، پس از انقلاب اسلامی به دلایل مختلف از جمله سرریز جمعیت تهران از مناطق مرکزی و جنوبی و سیل مهاجرین به تهران، با افزایش جمعیت و توسعه روبرو بوده است. مسلمانان نیز در قارهٔ آمریکا، جمعیت قابل ملاحظه ای را تشکیل می دهند و در ایالات متحدهٔ آمریکا مساجد مهمی وجود دارد. پاسخ: حدود 15 % جمعیت جهان در قارهٔ آمریکا زندگی می کنند.

پاسخ: چون قارهٔ آمریکا از قطب شمال تا قطب جنوب کشیده شده است. در سال ۸۹ تصمیم گرفتند تا با احداث یک پل پیادهروی معلق این دو پارک را به یکدیگر متصل کنند. 8-مهمترین جلگه های امریکا را نام ببرید. آمریکای جنوبی نیز جلگه های»آمازون « و » پارانا « از آبرفت های این دو رود تشکیل شده است. گونه سیاهماهی و قزلآلای رنگینکمان، بومی حوضه آبریز کن و منطقه چیتگر نیست؛ احتمالاً اینگونهها نیز همراه ماهیان پرورشی یا توسط مردم به دریاچه راه پیدا کردهاند. جغاتو یا رودخانه زرینه رود، یکی از طولانیترین رودخانههای آذربایجان غربی ست، که از کوههای چهل چشمه کردستان سرچشمه گرفته و به دریاچه ارومیه میریزد.

رود ارس از شهرهای ماکو، اهر، مرند و گرمی در استانهای آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل عبور می کند. و بنادر و شهرهای ساحلی نزدیک به اقیانوس متراکم شده اند. نزدیک به ۵۰۰۰ سال پیش، دلتای نیل مکانی برای کشت گندم و غلات و در پی آن آغاز یکی از بزرگترین تمدنهای بشری شد. ۴ پس از جنگ جهانی دوم، ایالات متحده آمریکا بر قدرت های اروپایی پیشی گرفت و جانشین آنها در تسلط و غارت منابع کشورهایی شد که قبلاً مستعمره اروپا بودند. این ظروف بر حسب سانتی¬متر مکعب یا میلی¬متر مکعب مدرج شده¬اند.

دیدگاهتان را بنویسید