راهنمای سفر به دریاچه فراخین

هتل اوکراین در قلب مسکو با گلچینی بالغ بر هزارنقاشی آثار هنرمندان نیمه اول قرن بیستم و تنها ماکت دیدنی های مسکو، امروز یکی از هتلهای گران قیمت دنیاست. گل های این فرش شامل گلهای فصلی و دائمی است که این گلها با امکان دید از بالا در فرش طراحی شده است، که البته مسئولان پارک فکر این را هم کرده اند و کناره های این فرش گل، سکوهای چوبی بلندی ساخته شده که مردم میتوانند از روی آنها فرش را از بالا ببینند و از زیبایی آن لذت ببرند، همچنین میتواند جایی زیبا برای گرفتن عکس های یادگاری باشد.

باغ گلها پارکی است مملو از گل که هر گوشه آن رنگ و شکل خاصی دارد. شهربازی مجموعه چمران نیز در سال 1390، عنوان شهربازی نمونه کشور را از آن خود کرد. یک مورد کاهش ۱۴ درصدی وزن مخصوص رسوب دلتایی در سد میناب نیز سبب تقلیل هفت درصدی نسبت بارکف به بار معلق شد. اولگا زاخارووا مدیر پارک گورکی می گوید :” قبلا همه کارهایی که می شد اینجا کرد به خوردن ذرت و پاپکورن محدود می شد.

شهر کرج در زمان های گذشته، به دلیل اقلیم و آب و هوای بسیار مطبوع و وجود منابع آبی بی شماری مانند رودخانه کرج، درواقع به عنوان باغ شهری سرسبز و زیبا به همراه درختان تنومند و بلند قامت به نگینی در البرز تبدیل شده بود و امروزه با وجود اینکه بخش عمده شهر دچار ساخت ساز شده و فعالیت های صنعتی موجب کاهش فضاهای سرسبز شده است، اما همچنان میتوان مکانهایی مانند بوستانها را در سطح شهر یافت که فضاهای مناسبی را برای مردم فراهم ساخته اند.

کرج علاوه بر اینکه به عنوان یک شهر صنعتی شناخته میشود، موقعیت جغرافیایی ویژه و مکان های تاریخی و گردشگری زیادی دارد که موجب جذب توریست ها از شهرهای اطراف و اقصی نقاط ایران میشود. رودخانه ارس درمرزایران تقربیاً 39000 کیلومتر مربع است.درطول مسیرطى شده به طورمشخص افزایش فعالیت های انسانی اعم ازصنعتی وکشاورزی موجب بروز تغییرات فیزیکوشیمیایی مشخص ومتعاقبا تغییردرجوامع کفزیان رودخانه شده است.در این تحقیق بامدنظرقراردادن فعالیت های صنعتی و کشاوررزی در اطراف این رودخانه خصوصا در ناحیه شهرنشین آگاراک مبادرت به سنجش پارامترهای فیزیک وشیمیایی ازجمله EC ، pH ، DO ، دماونمونه برداری ازدرشت بی مهرگان کفزی طی دوفصل تابستان و پاییز شد.نهایتاباارزیابی شاخص زیستی هیلسنهوف و انجام آنالیزهای PCA و Cluster نمودارهای تشخیصی ترسیم گردید که بنابرآن ها به طورکلی بر اساس شاخص هیلسنهوف رودخانه ارس در فصل تابستان با ارزش عددی 5/31 مقدار آلودگی کم و کیفیت نسبتا مناسبتری را در برابر فصل پاییز با ارزش عددی 7/11 و وجود آلودگی نسبتا شدید، نشان می دهد.

باغ گلها در سال 1384 به وسیله سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج به وسعت 30 هزار متر مربع بنا شد و در آن بیش از 300 گونه گیاهی به نمایش گذاشته شده است. در محوطه این پارک شما میتوانید از فرش گل دیدن کنید، فرشی با مساحت 2700 متر مربع که طراحی آن از نقش خطیبی تبریز الهام گرفته شده است و بزرگترین فرش گل خاورمیانه میباشد. دیدن گل های رنگارنگ و آبشار بسیار زیبا نیز افکار خسته و شلوغ هر بیننده ای را آرام و لطیف میکند.

رودخانه کرج نیز از بین پارک عبور میکند و در مجاورت آن میتوان ساعاتی به تفریح و تفرج پرداخت. باران تابستان فراوان به طور معمول برای این منطقه است که در آن قسمت بالای حوضه. کرملین، مرکز سیاسی روسیه درمنطقه ای بسیار زیبا درقلب پایتخت واقع شده است، با نمایی جنوبی به روی رودخانه مسکو، منطقه ای که بازدید از آن برای جهانگردان از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار است. آب شیرین ، یعنی آبی که میزان نمکهای آن بسیار کم باشد. فاصله سد لتیان از تهران تنها حدود ۴۳ کیلومتر یعنی تقریبا ۱ ساعت است.

روستای تاریخی خوردینشهرسازی مدرن و متفاوت شهرک غرب این تصور را ایجاد میکند که این محله تهران هیچ نماد تاریخی و قدیمی ندارد، در حالی که بلوار خوردین (یکی از بلوارهای اصلی شهرک غرب) که میدان صنعت را به خیابانهای ایران زمین، هرمزان و بلوار دادمان (پونک باختری) متصل کرده، در روزگار قدیم روستایی خوش آب و هوا به همین نام بود؛ روستایی که هنوز میتوان آثارش را در درختهای تنومند حاشیه بلوار و شرشر جوی زلال بازمانده از قنات روستا دید؛ روستایی که سالهاست فراموش شده و از آن جز نامش یعنی خوردین چیزی نماندهاست.این روستا در ۶ کیلومتری جنوب شرقی امامزاده صالح فرحزاد و ۲ کیلومتری ده ونک قرار داشت و طبق کتاب «جغرافیای تهران» ۸۵ نفر سکنه داشت که همه مسیحی بودند.

بدین منظور مسیر رودخانه از روی عکس­های هوایی و تصویر ماهواره IRS سنجنده pan در محیط GIS Arc در دو بازه و دو دوره (۱۳۳۵-۱۳۷۴ و ۱۳۷۴-۱۳۸۷) رقومی و محاسبه شد و سپس علل تغییرات با استفاده از نقشه­های توپوگرافی ۱:۵۰۰۰۰ و زمین شناسی ۱:۱۰۰۰۰۰، داده­های هیدرولوژیکی و روش میدانی مورد بررسی قرار گرفت. و پس از تلاشهای بسیاری مسئول یکی از قطارها شد و توانست دستگاه چاپی بخرد و آن را در واگن کالاها گذاشت.

این روستا با زیبایی خاص خود نظر توریست ها را به خود جلب کرده است و هر ساله تعداد زیادی توریست به این روستا رفته و از جاهای دیدنی آن بازدید می کنند که یکی از زیبایی های این روستا رودخانه حبله رود است که جاذبه خاصی دارد و دیگر جاذبه ها چشمه های آب معدنی مانند خمده و دریابک است که این آبها خواص درمانی بسیار موثری نیز هم دارند.

مسیر رودخانه کن که از شمال به جنوب جریان دارد پس از نقطه خروجی در سرتاسر حد شرقی محدوده طرح کشیده شده و پذیرنده آبهای سطحی حوزههای شرقی خود که از طریق کانالهای انحرافی به آن متصل میشوند نیز میباشد. سیاوش نیز مشغول میگساری به اوضاع جدید خو میگیرد و سعی میکند گذشته را فراموش کند. هم اکنون میتوانید دوبله فارسی سانسور شده سریال رودخانه طلوع ماه را با لینک مستقیم رایگان از وبسایت همتا مووی با ترافیک نیم بها دانلود نمایید.

همچنین برای بزرگترها هم تفریحاتی مثل راپل هوایی، قایق سواری و سافاری وجود دارد که بسیار هیجان انگیزند. گردشگران برای حضور در این مجموعه میتوانند از راه های دسترسی مختلفی به سرزمین موج های آبی برسند که یکی از این مسیرها از طریق مترو مشهد میباشد که پس از ورود به مترو مشهد باید در ایستگاه پارک ملت از مترو پیاده شوید و به ابتدای بلوار امامت مراجعه کنید و در اینجا میتوانید به راحتی با استفاده از سیستم های حمل و نقل عمومی که به سمت قاسم آباد (شهرک غرب) میروند خود را به سرزمین موج های آبی برسانید.

کلان شهر کرج در استان البرز واقع در منطقه ای کوهپایه ای قرار دارد و بعد از تهران به عنوان بزرگترین شهر مهاجرپذیر ایران شناخته میشود و بیشتر جمعیت آن را افراد جوان تشکیل می دهند. اکثر مراکز مهم مذهبی در کناره رودخانه قرار دارند. دو عامل عدم اطمینان بسیار مهم در این روش به­ ترتیب ضریب تله اندازی و وزن مخصوص رسوب به ­ویژه رسوب دلتا می باشد. سپس، تاثیر عواملی از قبیل نشست و فشرده شدن تدریجی نهشته ها، ضریب تله اندازی رسوب سد، تاثیر سهم حوضه بالادست و دامنه های مشرف به مخزن سد در رسوب تعیین شد.

با تغییر ضریب تله اندازی از حدود ۹۵ درصد به ۶۰ درصد، نسبت بار کف به بار معلق در دز از ۴۲ درصد به ۲۳ درصد و در میناب از ۵۳ درصد به ۲۷ درصد کاهش یافت. نسبت وزنی بارکف به بار معلق در رودهای دز و میناب با روش “الف” به ترتیب ۴۵ و ۵۶ درصد به­ دست آمد. امروزه کارشناسان در سراسر دنیا به راه حل تازه ای برای رفع مشکلات آب آشامیدنی دست یافته اند.

نام شهرمسکو برآمده از رودخانه ای به همین نام است که از مدتها پیش از ساخت شهر در این مکان جاریست. در شاهنامه اسکندر در مسیر دریانوردیهای خود، از وجود چشمۀ حیوان آگاهی مییابد، که در ظلمات واقع است. تدوین اساسنامه پیگیری حقابه رودخانه هیرمند بهمن سال ۹۹ بین ایران و افعانستان به امضا رسید و با وجود این، هنوز خبری از حقابه ایران نیست. اروندرود از دیرباز سرچشمه اختلاف میان ایران و عراق (قبلا امپراتوری عثمانی) بوده و قرارداد الجزایر در سال ۱۹۷۵، مرز ایران و عراق را عمیقترین بخش رود مشخص کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید