جایی که رودخانه یا آبهای دیگر در آن جریان دارد – ❤️ هاب گرام

لشکر طیبه از قدیم ادعای آب دزدی هندوستان را در تبلیغات ضد هندی خود محور اساسی بحث و گفتگو قرار داده است؛ اگر چه کمترین مدارک را در اختیار دارد تا اثبات نماید که واقعاً هندوستان از جریان آب به مسیر پایین آب پاکستان عمداً جلوگیری نموده باشد. در شاخص احتمال ترک محله نیز بررسیها نشان میدهد که ساکنان مناطق مرکزی تهران همچون مناطق ۱۰، ۷ و ۹ بیشتر از سایر مناطق ابراز تمایل به ترک محلهشان در آینده را داشتند و در مقابل ساکنان مناطق ۶، ۵ و ۱ کمترین میزان تمایل به ترک محله خود را داشتند.

وقتی که به یخ گرما می¬دهیم، انرژی مولکول¬های یخ افزایش یافته و جنبش آن¬ها بیشتر می¬شود. تقیزاده خامسی گفت: وزارت نیرو با توجه به توانمندیها در حوزه انرژی و آب، آمادگی خود را برای همکاری در این زمینه با افغانستان به ویژه راه اندازی مرکز تحقیقات آب اعلام کرد. آبی که پشت سد تجمع می یابد، انرژی پتانسیل گرانشی دارد و با استفاده از توربین و ژنراتور می توان آن را به انرژی الکتریکی تبدیل کرد. مسئول انجمن دوستداران میراث فرهنگی تیری (حمیدیه) هدف از برگزاری اردوی حمیدیه گردی را معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری میراثی، گردشگری، کشاورزی، آبی و صحرایی این شهرستان عنوان کرد.احمد جعفری ماجد با اشاره به اهمیت گردشگری در توسعه اقتصادی هر منطقه افزود: گردشگری در بسیاری از کشورهای جهان محور توسعه و تولید ثروت برای مردم آن منطقه است اما در خوزستان بسیاری از ظرفیت ها ناشناخته مانده است.وی اضافه کرد: شهرستان حمیدیه جاذبه های گردشگری متعددی دارد که با برنامه ریزی، تدوین مسیر و نقشه مناسب می تواند جایگاه خوبی در جذب گردشگران اعم از کاروان های راهیان نور و آژانس های گردشگری داشته باشد.

به عبارت دیگر، اقتصاد پاکستان بزرگترین اقتصاد آبی در جهان بوده، ولی بطور خطرناک پایین ترین سطح آب را دارد تا با آن کار کند. آب های زیرزمینی آب های است که مردم بعد از تمام شد آب های سطح زمین به آن رجوع می کنند؛ این آخرین وسیله منبع آبی می باشد. این ترکیبات پس از بارندگی ها، به سفره های آب زیرزمینی نفوذ می کنند و سر از چاه های تامین آب شرب در می آورند. درحقیقت، با در نظر داشت تأثیرات مخرب کننده که حرکت هندوستان بالای پاکستانی های معمولی در چنین کشور ناامن-آبی دارد، باعث می گردد تا پاکستان مشتقانه راه های را بسنجد تا بر هندوستان ضربه وارد کند.

3- برای اینکه مشاهدات خود را دقیق بیان کنیم باید از چه چیزی استفاده کنیم؟ نام کشور در سال 1933 توسط چودری رحمت علی ، فعال جنبش پاکستان ، ابداع شد ، که آن را در جزوه ای «اکنون یا هرگز» منتشر کرد و از آن به عنوان مخفف (“سی میلیون برادر مسلمان ساکن پاکستان”) استفاده کرد و اشاره کرد نام پنج منطقه شمالی راج بریتانیا: پنجاب ، افغانستان ،… بعضی از دلایل موجه دیگر نیز برای هندوستان موجود است تا این معاهده را لغو ننماید، تمام این دلایل فراتر از تصمیم است که مشقت و سختی را برای کشوری که حداقل 40 میلیون نفر (تقریباٌ از200 میلیون نفوس) آن قبلاً به آب آشامیدنی مصئون دسترسی ندارند، ببار می آورد.

جای تعجب نیست، که در هندوستان 300 میلیون نفر با کمبود آب روبرو استند. اگر آن همه دردسر ساز نیست، همچنان ملاحظه نماید که جدول آب زیرزمینی پاکستان بطور شتابناک تنزیل می یاید. براساس معلومات که ستلایت ناسا NASA در 2015 منتشر ساخته، آشکار می نماید که لایه آب خیز زیرزمینی Underwater-Aquifer حوزه آب گیر اندوس دومین بزرگترین لایه آب خیز پریشان زا در جهان است. بحیث یک علامت نامیمون که آینده چه خواهد شد، هندوستان نسبت به هر کشور دیگر زیادترین آب های زیرزمینی را در جهان استفاده می کند. براساس تخمین نیویارکر New Yorker هندوستان توانسته تا 20 فیصد از نفوس جهان را افزایش بدهد؛ اما در قبال آب هایش فقط افزایش 4 فیصدی دارد.

نیمی از تالابهای جهان نیز از بین رفتهاند. براساس این موافقتنامه، همکاری­های گسترده­ای بین ایران و ترکمنستان صورت گرفته است که مهمترین آن احداث و بهره­برداری از سد دوستی و بند انحرافی شیرتپه در طی دو دهه گذشته است. این سد یکی از جاهای دیدنی ایذه نیز محسوب میشود. کارشناسان منابع آبی در استان خراسان شمالی می گویند رودخانه اترک محل تغذیه سه تالاب آلاگل، آماگل و آجی گل در استان گلستان در نزدیکی دریای خزر محسوب می شود که خشک شدن رودخانه اترک می تواند محل این تالاب ها را به کانون آلودگی زیست محیطی و ریزگردها مبدل کند که چندین استان دیگر کشور از جمله مازندران و سمنان را نیز درگیر این ریزگردها خواهند شد.

این موضوع مهمی ست برای ملت که خود با تشویش آبی دست و پاچه نرم می کند. هدف این تحقیق تلفیق مدل هیدرولیکی HEC-RAS با نرم افزار Arc View از مجموعه نرم افزارهای ArcGIS از طریق الحاقیه HEC-GeoRAS به منظور شبیه­سازی پارامترهای هیدرولیکی رودخانه بشار واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد می­باشد. مدیر کل بحران یادآوری کرد: اینکه چه کسانی زمین فروخته و یا مجوز و پروانه ساخت داده اند یک روی سکه است و روی دیگر آن شهروندانی هستند که خود و منازلشان در معرض خطر قرار دارند و باید با تدبیر مسئولان ارشد استانی، شهرداری و همکاری مردم این مساله به سرعت حل شود.

شالیکارها اعتقاد دارند که هرچه لت زنی و واکار بیشتری روی زمین انجام شود علف های هرز کمتری رشد می کنند. اگرچه احکام آن سه رودخانه را برای هر یک از پاکستان و هندوستان تخصیص داده است؛ لیکن پاکستان سه رودخانه بزرگ غربی حوزه آب گیر اندوس را که عبارت از اندوس، جیلوم و چیناب می باشد در کنترول دارد، که 80 فیصد آب تمام حوزه آبگیر را دربر می گیرد. اگر دسترسی پاکستان به آب حوزه آب گیر اندوس قطع شود ویا حداقل کاهش یابد، پیامد های آن برای امنیت آبی کشور فاجعه بار می باشد.

برعلاوه احکام مندرج معاهده توانایی های هندوستان را جهت ایجاد پروژه های آبی Hydro-projects در کشمیر محدود ساخته است. براساس یک تخمین که توسط مرحوم جون بریسکو John Brisco یکی از متخصصین برجسته موضوعات آبی جنوب آسیا ارائه شده، اگر هندوستان بخواهد که چندین بند هایدروالکتریک را در رودخانه های غربی اعمار نماید، در این حالت زراعت پاکستان به ارزش یک ماهه، جریان آب رودخانه را از دست می دهد؛ و این اقدام سبب می گردد تا یک فصل مکمل از کشت و زار ویران گردد. دوم اینکه به کدام شهر پاکستان شهر آموزش می گویند؟ سپیده سعیدی :علی رغم پنهان کاری های برخی از مسئولان در خصوص آلودگی آب تهران ووجود برخی فلزات در آن ،بالاخره وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی دولت دهم ،دکترمرضیه وحید دستجردی صحت این اخبارراابرازکرد .اینکه میزان نیترات در برخی مناطق تهران بالاتر از حد مجاز است.دکتر علیرضا مرندی وزیر سابق بهداشت و درمان وعضو کمیسیون بهداشت معتقد است وجود فلزات را نمی توان در آب تهران انکار کرد و بهتر است در این رابطه وزارت بهداشت و وزارت نیرو اقدامات جدی تری را نسبت به مهار آلودگی انجام دهند .

این مجلس در 11 اوت 1947 ، فقط چند روز قبل از استقلال ، توسط مجلس مituسسان تصویب شد. در اول جاده چند روستای دیدنی و بکر انتظارتان را میکشند. ارتفاع روستای آبنیک 2400 متر از سطح دریا است. رود اترک رودی خروشان و سیلگیر است که از کوههای هزار مسجد روستای یدک در خراسان رضوی شهرستان قوچان سرچشمه گرفته و در طول مسیر پس از گذر از دشتهای قوچان، شیروان و بجنورد در ناحیهی چات، مرز ایران و ترکمنستان جاری میشود، پس از آن وارد خاک جمهوری ترکمنستان شده و به دریای خزر میریزد. رودخانه بالها رود از دامنههاي شمالي كوه ميرو، در دهستان اجارود در 13 كيلومتري جنوب خاوري شهر گرمي سرچشمه ميگيرد و سراسر مرز ايران و جمهوري آذربايجان را تا بيلهسوار ميپيمايد و روستاهاي مرزي بسياري را سيراب ميسازد.

اين رود مهم ترين و پرآب ترين رودخانه شمالی آذربايجان شرقي است. در سنگ نوشتههای که از اطراف رود کار پیدا شده است؛ این رود با نامهایی از جمله کرنگ، کوهرنگ و نهرالارزق نام برده شده است. با درنظر داشت این خطر، بعض از کارشناسان پیشنهاد می نمایند که هندوستان در عوض می تواند یک عمل نه چندان جدی و مکملاً حقوقی را برای اِعمال فشار بالای پاکستان استفاده کند و آن عبارت از ایجاد بندهای در اطراف غربی روخانه های حوزه آب گیر اندوس می باشد. چهار، اخراج هندوستان از معاهده اندوس می تواند باعث تحریک لشکر طیبه، آن گروه تروریستی تبهکار پاکستانی که حمله ممبی را در سال 2008 انجام داد، گردد.

دیدگاهتان را بنویسید