جاهای دیدنی افغانستان؛ شگفتانگیزهای افغانستان را بشناسیم

بعضى اوقات بدون این كه چیزى آنها را بترساند ناگهان از جاى خود جستن مى كردند و دور هم جمع مى شدند. كم اتفاق مى افتد كسى بدون گناه بوده و فشار قبر نداشته باشد. هیچ سفری به پاریس بدون بازدید از برج ایفل کامل نیست. امیدواریم به لطف این اطلاعات یکی از بهترین رودخانهگردیهای خود را تجربه کنید. وقتى كافر از دنیا مى رود و او را داخل قبر مى كنند، ملائكه ضربه اى به او مى زنند به طورى كه تمام مخلوقات از آن به وحشت مى آیند مگر جن و انس . نارضایتیهایی که با تغییرات آب و هوایی تشدید میشوند، همان مواردی هستند که باعث سرخوردگی مردم شده و موجبات استخدام آنها در داعش را فراهم میآورد.» خشکسالی مداوم همچنین خانوادهها را از مزارع آبا و اجدادیشان به شهرهایی سوق داده که در آنها خدمات بیشتر اما فرصت کمتری برای امرار معاش وجود دارد.

از اینرو برای شناخت نحوه عملکرد اینگونه فعالیتهای تکتونیکی و شناخت میزان اثرگذاری حرکات تکتونیکی در الگوپذیری رفتار رودخانه ها از برخی شاخص های ژئومورفولوژی مانند SL, Smf, AF و .. استفاده گردیده است، زیرا الگوی توسعه و تکامل شبکه های زهکشی، از جمله شاخص هایی است که به تغییرات حاصل از فعالیت های زمین ساختی بسیار حساس است. این مکان در سال ۲۰۱۸ در فهرست میراث جهانی یونسکو همراه با مکانهای متعلق به دوره ساسانی واقع در فیروزآباد، سروستان و کازرون به ثبت رسید.

تپه ای تاریخی که در قسمت جلگه ای و در شمال شهر در خیابان آیت الله لیموندهی ( راه آهن) واقع شده است. منطقه 5 شهرداری تهران در شمال غربی این شهر واقع شده است که از شمال به رشته کوه های البرز، از شرق به منطقه 22 شهرداری، از جنوب به اتوبان لشکری و میدان آزادی و از شرق به منطقه 2 شهرداری تهران محدود شده است. که در رابطه فوق،n تعداد مشاهدات سری ،xj و xk به ترتیب داده­های jام و kام سری هستند.

به گزارش سلام نو به نقل از تریپ یار، شهر گور (یا اردشیرخوره) مکانی باستانی در شهرستان فیروزآباد، استان فارس است. 1) خرچنگ را گویند و آن جانوری است که در آب و در خشکی هر دو میباشد و به عربی سرطان خوانند. هرگز، این سخنى است كه تنها او گـویـنـده آن اسـت و از پـشـت سـرشـان ـ از دم مـرگ ـ تـا روزى كه برانگیخته شوند، برزخ و فاصلهاى است . بلكه زندهاند، نزد پروردگارشان روزى داده مىشوند و بدانچه خدا از فضل و رحمت خویش به آنان عنایت كرده است ، شادمانند و بشارت مـىدهـنـد بـه كـسـانـى كه هنوز در پى ایشان ملحق نشدهاند كه بر آنان خوفى نیست و غمگین نمىشوند.

تمام خواستهاش این است كه كسى براى او چراغى روشن نماید و یا او را دلجویى داده تا مقدارى از ترس و وحشتش كاسته گردد هیچ فریادرسى براى او نیست مگر اعمال نیكى كه در دنیا انجام داده است و نماز یكى از بهترین دوستانى است كه در آن لحظات حساس و وحشت انگیز به فریادش مىرسد. را یادآور شود. چنانکه پیرسون میگوید: «اگر احساس میکنید از یک سو به چیزی علاقه دارید و از سوی دیگر به چیز دیگری فکر میکنید، این دوگانگی به دلیل وجود دو کهنالگوی متفاوت در شماست.»( پیرسون و کیمار،1392:27) قرار گرفتن در مراتب «سفر قهرمانی» یا سلوکی است که هر شخصیت در طول زندگی خود انجام میدهد؛ البته «از میان صفات مختلف فرد آن صفت را جزء شخصیت او میشماریم که نوعی پایداری داشته باشد.

همچنین وسایل حملونقل عمومی مناسبی مانند خط ۱۰ اتوبوسرانی تندرو از میدان آزادی برای رفتوآمد به این منطقه وجود دارد. رودخانه ازمیان تمام سنگریزه هاواز دل سنگ های سخت و نرم بیرون می آید و جاری می شود و همچنین خبر سلامتی جنگل ها و طبیعت بی مانند و بی همتا را با خود می آورد،به همراه این خبر بوی خوش گل هاوگیاهان سبز و قرمز و صورتی و… آبشارهای متعدد که در مسیرروی چشمه ها و رود خانه های زارم رود و مهربان رود نکا بصورت طبیعی و بسیار زیبا رخ می نمایند مانند آبشارهای دوزده ، زنگت ، لیمونده .

از جمله جاذبه های طبیعی این روستا جنگل های سر سبز و خوش آب و هوای آن است و می توان از چشمه و آبشار اسپه او به عنوان یکی از شگفتی های طبیعت و نعمت های طبیعی این منطقه نام برد. در طول مسیر رودخانه محل زندگی ماهیان قزل آلای رنگین کمان و گونه ای از کپور ماهیان که در اصطلاح محلی ماهی شیر نامیده می شود و آمور و زرده پر نیز از نام های دیگر آن است . این ماهی در ایران اسامی محلی مختلف دارد که معروف ترین آنها دهن گشاد است.

در ایران اگر آب های مصرفی در تمام بخش های کشاورزی، صنعت، تجاری و خانگی را در نظر بگیریم و مقدار کل آن را بر تعداد جمعیت ایران، تقسیم کنیم سهم هر فرد به طور میانگین در هر شبانه روز بین 197 لیتر تا 200 لیتر آب میشود. پس از اشتراک گذاری ویدیو دراینترنت و هنگامی که ویدیوی مذکور پس از یک هفته، سروصدای زیادی را در بین مردم سرتاسر جهان بوجود آورده، ویدیوی دیگری در شبکه اينترنت آپلود میشود که تصاویر ضبط شده در آن، شوک و ترس جدی تری را به نگرانی های مردم اضافه مینماید.

شهر گور اولین شهر دایره ای در ایران و یکی از نخستین شهرهای دایره ای در جهان محسوب می شود. جزء طبیعت بکر ایران به شمار میروند. طول مرزهای مشترک با کشورهای همسایه: پاکستان 2430 ، ایران 936 ، تاجیکستان 1026 ، ترکمنستان 744 ، ازبکستان 137 ، چین 76 کیلومتر . طول رودخانه نیجر 4200 کیلومتر ، حوضه آبریز آن 2.090.000 کیلومتر مربع و میانگین جریان آن 9570 متر مربع بر ثانیه است. طرح و الگوی این شهر دایره ای شکل است و به قطر دو کیلومتر دارای چهار دروازه اصلی بوده و بناهای حکومتی و محل اقامت درباریان در آن قرار داشت.

محیط زیست : فقدان آب آشامیدنی تصفیه شده کافی ، قطع درختان جنگلی ، فرسایش خاک و استفاده از سلاحهای سنگین و استعمال مواد انفجاری فراوان در جنگ های چند ساله ، استفاده بی رویه از وسایل نقلیه و ماشین آلات در شهرها، به شدت محیط زیست را آلوده ساخته است . 2.كمكي است بر برنامه ريزان در مورد موقعيت هاي مختلف روستاها و شهرها بخصوص روستاي گشنيزجان. دارای زنجیره های صنعتی بسیاری است و به همین دلیل به جاذب جمعیت بخصوص به جاذب نیروی انسانی مرد تبدیل شده است.

امام رضا علیه السلام فرمود: كسى كه معتقد به حق بوده است ، سپس گنه كار شود و پیش از مرگ توبه نكند، در جهان برزخ به اندازه گناهانش او را عذاب كنند، تا این كه در قیامت گناهى به گردن او نباشد. آن گاه آرزو مىكند كه اى كاش قوم من كه هنوز در دنیا به سر مىبـرنـد، از رستگارى من در این جهان آگاه مىشدند. و جریان حرکتش تقریبا غربی به شرقی است.

آثار نماز در عالم قبر زمانى كه حیات آدمى در این دنیا خاتمه یابد و صفحه زندگى مادى او بسته گردد وارد عالمى بسیار تنگ و تاریك مىشود كه نه نورى است و نه مونسى، نه همدهى و نه كمك كارى. رفیق تنهایى او شده و نورى در تاریكى قبرش ایجاد مىكند. اطراف او را تاریكى محض فراگرفته و وحشت قبر سراسر وجودش را پوشانده است. اما به دور از مسائل خرافی، مرداب دیوک یکی از زیباترین مناطق ییلاقی اطراف تهران محسوب میشود که بسیار بکر و دست نخورده است. این آبشار پس از عبور از رودخانه پاوهرود، وارد رودخانه بزرگ سیروان میشود.

در واقع این آبشار شامل دو آبشار بزرگ یکی «نعل اسب» یا کانادایی، و دیگری آمریکایی است. مسير دربند سنگي است و شيب نسبتا تندي دارد. آب جاجرود در تمامي نقاط هنوز بيكربناته كلسيك سبك است و در وضعيت آب قابل شرب خوب قرار دارد و ايرادي جهت استفاده در كشاورزي ندارد. همچنین مقدار قابل توجهی از این ماده در بخش صنعت برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. امکانات قابل توجهی را جهت بهره برداری توریستی از آن ایجاد کرده؛ که در صورت برنامه ریزی مناسب می تواند مورد استفاده عموم مردم واقع شود!

این محوطه در محدوده ای است که برای حفاظت مناسب در نظر گرفته شده است. در میان خزندگان ، لاک پشت آبزی گردن بلند ، لاک پشت خشکی ، یارارا ، تمساح سیاه و ñato ، مارمولک بیش از حد ، مرجان و مار افعی زنگی برجسته است. فشار قبر که در روایات از آن سخن به میان آمده است، تابع گناه است هر چه گناه بیشتر باشد فشار و عذاب قبر بیشتر است . درباره كسى كه او را به دار كشیده اند از امام رضا علیه سئوال كردند: آیا عذاب و فشار قبر به او مى رسد یا نه ؟

دیدگاهتان را بنویسید