تعبیر خواب راه رفتن روی آب

طی این بررسی باستانشناسی زیر آب بخشهایی از دماغه کشتی شناسایی شد؛ اما سایر بخشهای کشتی در زیر املاح بستر دریا مدفون شده بود. قانونی محسوب می شود و وزارت نیرو باید خسارت اعیانی را به مالک پرداخت کند اما اگر بعد از اعلام بستر توسط وزارت نیرو شخصی بستر رودخانه را تصرف و اقدام به احداث اعیانی نماید، هیچگونه خسارتی به او پرداخت نخواهد شد؛ استدلال مزبور کمی قابل تأمل به نظر می رسد؛ زیرا در پرداخت هرگونه خسارت اعیانی اولا احداث اعیانی باید قبل از تصویب قانون توزیع عادلانه آب و به استناد تبصره چهار ماده دو قانون مزبور باشد؛ اما در بحث مالکیت بر رودخانه ادعای اشخاص قابل پذیرش نیست.

در برخی قسمتهای رودخانه میتوانید با خیال راحت و به دور از هیجان به مناظر زیبای اطراف نگاه کنید، اما در قسمتهای پرخروش رودخانه باید خودتان را برای یک ماجراجویی مهیج آماده کنید. تنها در صورتی میتوانید به این سطح برسید که جنون قایقرانی و تخصص کافی داشته باشید. همچنان که در آسمان آبی جزیره اوج میگیرید، میتوانید از آن بالا از تماشای آبهای کریستالی خلیج فارس که زیر نور آفتاب طلایی شدهاند لذت ببرید. روستای امیرآباد که بهصورت یک پیشرفتگی در دریاست، اغلب در محدوده این ساحل جریان آب متلاطم بوده و با کوچک ترین وزش باد دریا توفانی میشود و امواج دریا برای قایقها و حتی کشتیهای عبوری خطرآفرین میشوند و به همین دلیل از گذشته یک فانوس دریایی که با سوخت نفت سفید نورافشانی میکرد، در ساحل ساخته شده بود؛ ولی بر اثر پیشروی و بالا آمدن آب دریا فانوس دریایی قدیمی در میان دریا قرار گرفته و هماکنون دیگر اثری از آن مشاهده نمیشود.

اگرچه هیچ نوع مطالعه علمی روی کشتی مکشوفه صورت نگرفته است، اما معرفی یافتههای آن خالی از لطف نبوده و شاید انگیزهای برای پژوهشهای بعدی روی این کشتی مدفون در زیر املاح دریا باشد. این رود حدود ۲۷،۳۰۰ کیلومتر مربع را آبیاری (زهکشی) میکند، اما به جهت مصرف زیاد، آب آن فقط در مواقع سیل تا دریا ادامه مییابد. این کشتی به فاصله ۵۰۰متری جنوب دریا و در مصب رودخانه لنگرود، به حالت ایستاده با جهت شمالی – جنوبی واقع شده است. با توجه به ابعاد و اندازهها شاید بتوان ابعاد کشتی تاریخی رودسر را حدود ۳۰متر طول در نظر گرفت.

یک الوار حجیم با ابعاد حدود ۶۰سانتیمتر در ۳۰سانتیمتر بخش دماغه کشتی و موجشکن آن را تشکیل داده که بهدلیل تخریب شدید از بدنه اصلی جدا شده است. لازم به ذکر است انواع سوئیت در کنار رودخانه وجود دارند که بهصورت شخصی کرایه داده میشوند. خاک های اسکلتی از دیگر انواع خاک می باشد. در مجاورت روستای للهرود و به فاصله ۷کیلومتری شمال شهرستان رودسر از توابع شهرستان لنگرود در شرق استان گیلان بقایای یک کشتی چوبی بر اثر طغیان رودخانه هویدا شده است. به هر حال به روزگار سلطنت نادرشاه، لنگرود اهمیتی پیدا کرده و مرکز نیروی دریایی شمال ایران شده بود.

در ارتفاعات شمال غربی روستای برگ جهان میتوان غاری را مشاهده کرد که به زندانخانه لار شهرت دارد. چوب بهکار رفته در ساخت این کشتی از نوع درختان سوزنی برگ سیبری است و این موضوع به شناسایی محل ساخت کشتی کمک شایانی خواهد کرد. به همين جهت براي توليد انرژي برق، حوضهای پرورش ماهي و پرورش درختان مثمر و غيرمثمر مناسب است. تعدادی از تیرکهای تشکیلدهنده اسکلت کشتی به فاصله ۸۰سانتیمتر از یکدیگر از جنس الوار چوب نشاندهنده ساختار استوار و حجیم آن است.

این قطعات چوب متصلکننده به ارتفاع حدود یکمتر باعث استحکام بیشتر سازه شده است. نبود چوب مناسب و فقدان استادکاران ماهر کشتیسازی و کارشکنی روسها و انگلیسیها هیچیک مانع کار نشدند و جان آلتن بالاخره توانست یک کشتی جنگی با بیست توپ جنگی به نام «نادرشاه» بسازد و به آب بیندازد. محسن اسلام زاده، مستندساز چند روز پیش در گزارشی مدعی شد با وجود ازادسازی آب از سد کمال خان وجود یک خاکریز در ایران، مانع اصلی رسیدن آب هیرمند به هامون شده است.!

این میدان در ۱۰ تیر سال ۱۳۷۵ خورشیدی همزمان با روز صنعت افتتاح شده و در جنوب محله قرار دارد و انتهای شمالی بزرگراه شیخ فضلالله نوری (بزرگراه امام) و مسیرهای ورودی-خروجی بزرگراه همت را به بلوارهای خوردین، پاک نژاد و فرحزادی متصل کردهاست.خانههای ویلایی شخصی، بیشترین مساحت زمینهای با کاربری مسکونی این محله را به خود اختصاص دادهاند. در جنگلهای مرطوب آمازون تقریباً هر روز باران سنگینی میبازد و به همین دلیل آمازون در تمام فصول سال هوایی گرم و مرطوب دارد.

روستاهای آهار، شکرآب، زایگون، گرماب دره و میگون نیز حوالی آن قرار دارد و از مناطق تفریحی محسوب میشوند که برای سفرهای یک روزه و ایام تعطیلات بسیار مناسب میباشند. عملیات حفر تونل سوم نیز در حال احداث میباشد که با مخالفتهای محلی بعد از ۲۰ سال تاکنون افتتاح نگردیدهاست. حوزه آبخیز تجن در دامنه شمالی البرز مرکزی در استان مازندران واقع شده است.این رودخانه از ارتفاعات البرز سرچشمه گرفته و پس از گذر از بخشهای کوهپایهای و پهنه ساحلی و با دریافت آب سفید رود و چندین سر شاخه کوچک به دریاچه خزر میریزد (شکل1). این کشتی که در زیر املاح ساحلی مدفون شده، بهوسیله طغیان رودخانه لنگرود هویدا شده است.

بدنه آغشته به قیر کشتی امروز تبدیل به یک تهدید شده است و بهدلیل قدرت بالای اشتعال قیر، امکان آتش گرفتن آن وجود دارد؛ آنچنانکه بخشی از کشتی بهوسیله افراد سودجو به آتش کشیده شده و تبدیل به زغال شده است. در حال حاضر وضعیت موجود این کشتی باید حفظ شود و درصورت امکان در پیرامون آن حصاری مناسب تعویه شده است تا از دسترس افراد سودجو به دور باشد. باقیمانده یکی از کشتیهای ساختهشده در دوره نادر در مردابهای نزدیک شهر تا مدتها دیده میشد. این سماورها که محصول روسیه هستند، نشاندهنده ارتباطات تجاری و بازرگانی بین ایران و روسیه در دوره قاجار است.

این کتب عبارتند از سفر تکوین که از وقایع استقرار عبرانیان در مصر بحث کرده، سفر خروج که مهاجرت بنی اسرائیل را از مصر شرح میدهد، سفر لاویان که قوانین مذهبی را حاوی است، سفر اعداد که قوهء مادی ملت بنی اسرائیل را بیان می کند و سفر تثنیه که مکمل کتب قبل است. از آنجا که رودخانه سرخ در نتیجه بارش باران ایجاد می شود، ماه های بارانی بهترین زمان مسافرت به کوسکو است. بین چمخاله و لنگرود رودخانه آرامی است که رابینو اشاره میکند که شانزده کرجی برای بارگیری یا خالی کردن بارهای تجاری بین لنگرود و چمخاله در رفتوآمد بودند.

دیدگاهتان را بنویسید