ترکیه – ویکی شیعه

چرا به ترکیه سفر کنیم؟ اگر اطلاعات زیادی درباره موقعیت کشور ترکیه ندارید در این بخش نگاهی می کنیم به نقشه ترکیه و در نقشه همسایگان ترکیه را معرفی خواهیم کرد. گزارشها چنین نشان میدهند که صادرات ایران به ترکیه در سال ۹۶ در حدود ۳,۹۹۱,۱۱۷,۹۰۹ دلار بوده است که از این مقدار ۲,۳۴۹,۲۹۹,۴۰۵ دلار آن گاز طبیعی بوده است. فراوانی تورهای ترکیه و پروازهای ایران به ترکیه هر روزه در ساعتهای مختلف شبانه روز نشان میدهد که ترکیه مقصد سفر پرطرفدار ایرانیان است و با دارا بودن امکاناتی از قبیل پرواز ارزان ترکیه، مراکز خرید متنوع، هتلهای ارزان ترکیه که امکاناتی عالی در اختیار مسافران قرار میدهند، رستورانهای خوب با غذاهای خوشمزه، همگی به خوبی دست به دست هم دادهاند تا مقصد سفر ترکیه را در قلب میلیونها مسافر جای دهند و ترکیه را تبدیل به مقصد سفر پرطرفدار در دنیا کنند.

اما نگران نباشید اگر مسافر تور استانبول هم هستید، می توانید به پارک آبی آکوا مارین و یا پارک آبی Aqua Dolphin استانبول بروید و سینماهای فوقالعادهای دارد. برخی دشواری ها و خطرات خرید ملک در ترکیه وجود دارد که اگر از انها باخبر نباشیم شاید جبرانش سخت باشد. اگر تصمیمتان برای خرید ملک در ترکیه جدی است، همین حالا به لیست مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه نگاهی بیندازید. این سد که از چهار قسمت مختلف برای ذخیره آب استفاده می کند قادر است میزان ۹۷۱.۹۷۰ کیلووات بر ساعت نیروی الکتریکی تولید کند و بدین بوسیله انرژی الکتریکی لازم برای ۲۹۳.۰۰۰ نفر از این طریق تامین می شود.

آمیتیس اینجاست تا تجربهای شایسته از یک سفر بهیادماندنی را ایجاد کند تجربهای که برازنده منزلت شما باشد. همچنین مجموعه ای از استانداردهای سکولار حکومت، که نخستین بار توسط آتاتورک به تصویب رسیده بودند، به نفع حکومت مذهبی محافظه کار، و با رأی اکثریت مردم کاهش یافتند. در این میان بزرگترین شهر این کشور، که هم چنین تنها شهر بزرگ جهان محسوب می شود که در دو قاره قرارگرفته، استانبول است، استانبول مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب گردید و همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می رود.

همچنین هنگام تابستان (ژوئن، ژوئیه و اوت دمای آب دریای مرمره (بین ۲۰ تا ۲۴ درجه سانتیگراد) سردتر از دریاهای اژه و مدیترانه است.ناحیه دریای سیاه به لطف اثر سپر حفاظتی کوههای قفقاز اقلیمی اقیانوسی با بیشترین میزان بارش را دارد و تنها منطقه ترکیه به شمار میرود که سالانه مقدار زیادی بارش را دریافت میکند. آنتالیا، کوش آداسی، بدروم و مارماریس با قرار گرفتن در کنار دریای مدیترانه محیط ساحلی بینظیری دارند.

پایتخت جمهوری ترکیه شهر آنکارا و از دیگر شهرهای مهم آن می توان استانبول، ازمیر، آدانا، بورسا، ارضروم، قونیه، آنتالیا، وان و آغری را نام برد. برای شهر وان که نزدیکترین منطقه به ایران است تا شهرهای آنکارا، استانبول و آنتالیا در بازههای زمانی متنوعی از سال تور زمینی ترکیه وجود دارد. اگر دوست دارید از همه لحاظ امکانات خوبی داشته باشید، بهترین شهر ترکیه برای شما استانبول است. با افتتاح این سد و افزایش میزان آب پشت دیواره های آن، شهر یوسوفعلی و ۳ روستای اطراف آن به زیر آب خواهند رفت برای همین، دولت ترکیه در حال انتقال جمعیت ۲۰ هزار نفره یوسوفعلی به منطقه ای بهتر از لحاظ جغرافیایی و کشاورزی است.

خرید خانه در ترکیه با 700 میلیون تومان قطعا محدودیتهایی پیش روی خریدار میگذارد، اما بهصورت کلی میتوان ادعا کرد با این مبلغ شما قادر خواهید بود آپارتمان کوچکی در محلههای ارزانتر ترکیه برای خرید پیدا کنید. در قوانین خرید ملک در ترکیه 2021 و 2022 نوع ملک فرقی ندارد چون هر ملکی را بخرید اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد. خرید ملک با قیمتی پایینتر از 250 هزار دلار نیز مجوز اقامت ترکیه را برای شما به ارمغان میآورد. اگر شهرهای کوچکتر را برای خرید ملک انتخاب کنید، قیمت خانه کاهش پیدا میکند و خانهها ارزانتر هستند.

اگر دوست دارید در کنار هموطنان ایرانی باشید استانبول مقصد خوبی برای زندگی است. در شهرهای مختلف ترکیه نیز برنامههای ویژهای برای مسافران ایرانی تدارک میبینند. البته در صادرات پسته به ترکیه کشورهایی مانند آمریکا و مراکش نیز وارد رقابت با پسته ایرانی شده اند. ویلاهای دست دوم با امکانات عالی مانند نگهبانی، پارکینگ و استخر بیشتر در محلههای ویلایی استانبول دیده میشوند. اتباع کشورهایی مانند ایران، عراق، روسیه و افغانستان بیشترین خانه را در ترکیه خریدند که ایرانیان در صدر آن قرار دارند. خرید خانه در ترکیه با 500 میلیون تومان امری دور از ذهن نبود.

البته باید به این نکته توجه داشت در آن زمان با 500 میلیون تومان میتوانستید خانهی با متراژ پایین یا در محلههای متوسط ترکیه خریداری کنید. شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان آنقدر ساده است که برخی از افراد میگویند که خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان هم ممکن است. حداقل قیمت برای اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه 250 هزار دلار است. اگر ملکی را زیر قیمت 250 هزار دلار بخرید اقامت موقت 1 ساله با قابلیت تمدید خواهید گرفت که در صورت زندگی به مدت 5 سال در ترکیه و نگه داشتن ملک میتوانید درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه دهید.

با انتخاب تور هوایی ترکیه ضمن آسایش و رفاه در سفر، امکان استفاده از امکانات مختلفی را خواهید داشت که خارج از تور باید آنها را بهصورت جداگانه تهیه کنید. شما پس از خرید یا اجاره ملک اقامت موقت 1 ساله قابل تمدید خواهید گرفت که در آن اجازه کار نخواهید داشت. سابقه علویان به حمله مغول باز میگردد که مهاجرت گستردهای از ایران و آسیای میانه به سمت آناتولی صورت گرفت. البته این قیمت در محلههای مختلف استانبول متفاوت است و برای اطلاع از قیمت به روز کافیست با کارشناسان ام تی سی هوم تماس بگیرید، یا بهراحتی از طریق گزینهی چت آنلاین (دکمه قرمز رنگ گوشه سمت راست پایین صفحه) با مشاوران ما گفتگو کنید.

«شیخ شاه» پس از درگذشت خواجه علی، رهبر شیعیان شد و پس از او پسر شیخ؛ یعنی «جنید» رهبر شیعیان در ایران شد که این امر نقطه عطفی در نفوذ تشیع در آسیای صغیر است. پس از خرید خانه تنها قسطهای خود را به فروشنده میپردازید و پس از تمام شدن اقساط خانه به نام شما زده خواهد شد. سند حتما به نام شما زده شود. در واقع مردم ترکیه معتقد هستند که نام gozleme از لکههای تیرهای گرفته شده است که پس از پخت و جذب روغن باعث ایجاد چشم میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید