اصول و روش ترجمه: Principles And Methodology Of Translation:i – DeepEnglish

چون استان چهارمحال و بختياري در حوضه زایندهرود کوهستانی است و دشت برای کشاورزی کم دارد، در کل هفت درصد حوضه زایندهرود در استان چهارمحال و بختياري قرار دارد. گفتم اگر درست به درخت تمثیلی نگاه کنیم، تعداد زیادی دستک دارد، تعداد زیادی شاخه و سرشاخه تا به برگها برسد. علاوه بر جذابیتی که معماری قدیمی و حجرههای گنبدی شکل این بازار میتواند برای شما داشته باشد، دیدن رنگها و زیباییهای مواد غذایی شما را به وجد خواهد آورد. در مورد سد ارس، نیز این سد در سال ۱۳۴۹ در ۴۰ كیلومترى شمال غربى جلفا در محلى به نام قزل قشلاق بر روى رودخانه ارس احداث شده است.

اجاره ویلا و سوئیت در کرج یکی از امکانهایی است که پایتخت نشینان برای سفری کوتا ه مدت چه از نوع تفریحی و چه از نوع کاری و اقتصادی از آن استفاده میکنند، البته اگر از سمت تهران به به سمت شمال از جاده چالوس عزیمت کنین از بخشی از کرج هم عبور خواهید کرد. اولین لازمه زندگی بشریت آب است و با کمی بررسی و کاوش در مورد تمدنها میتوان به این پی برد که تمام تمدنها در سراسر جهان در کنار رود ها پدیدار شدهاند و به حیات خود ادامه دادهاند، از جمله این تمدن ها میتوان به مصر باستان اشاره کرد که در کناره رود نیل شکل گرفت و تا الان تمدن را حفظ کرده و امروزه به عنوان یکی از اولین تمدنهای جهان شناخته میشود.

فضایی مه آلوده، خزههایی که تمام مرداب را گرفتهاند و درختانی با شاخههای شکسته، انگار که حیات در این منطقه از بین رفته اما مادر طبیعت در تلاش است آن را احیا کند! این را هم بگویم که نزدیک دو میلیارد متر مکعب آب از استان اصفهان به سرشاخههای کارون میریزد بنابراین مناقشهای بین مردم نبوده، ولی رسانههای مجازی به آن دامن میزنند. جالب اینکه همین آب هم نیست؛ یک روز پمپ خراب است، یک روز آب کم است، یک روز مسئولش نیست، از این گذشته آبی که برای خوردن پمپ میشود، پساب شیلات است یعنی چند متر پایین دست شیلات، آب را جمع میکنند و میفرستند روستا برای خوردن.

مصرف و تبخیر آب را به حد اقل برسانیم. برای به وجود آوردن محیطی زیبا و طبیعی به کار می رود.از این رو استفاده از قلوه سنگ ها در محوطه سازی لندسکیپ و زری اسکیپ نمای بسیار لوکس را به وجود می آورد.با توجه به خشکسالی در سال های اخیر و مصرف بالای آب چمن ها در فضای سبز،به استفاده از سنگ رودخانه به جای چمن در فضای سبز توصیه شده است.استفاده از چمن در فضای سبز احتیاج به مراقبت،آبیاری و… عین همین بحث که در تابستان اخیر ایجاد شد: 10 روز مجبور شدند برای محیط زیست و پاییندست آب را از سد زایندهرود رهاسازی کنند و 10 روز برای لنجان آب را باز کنند.

20- چرا جانوران در جاهای مختلف زندگی می کنند؟ برنج در طیف گسترده ای از خاک ها، از خاک آبرفتی چین گرفته تا خاک رسی غیرقابل نفوذ تایلند رشد می کند. هوشمند گفت: انجام مطالعات علمی و دقیق و ارائه برنامه حفظ و حراست، احیا و بهره برداری صحیح از این پدیده های طبیعی یک ضرورت است و چنانچه این مهم انجام نشود در آینده ای نه چندان دور شاهد تخریب و انهدام کامل این زیستگاه ها خواهیم بود. 4- جانوران از هوا چه استفاده ای می کنند؟ پیش از این توافقنامه رئیس جمهور در بیستم آبان ماه در دیدار با مجمع نمایندگان استان اصفهان دستور داد کارگروه زاینده رود احیاء شود و معاون اول رئیس جمهور به وزرای نیرو و جهاد کشاورزی دستور داد با فوریت موضوع آب زاینده رود را بررسی و راهکارهای خروج از این شرایط را اعلام کنند.

یک مادی داریم به نام مادی فدن که بسیاری از مزارع و آبادیهای شمال شهر اصفهان را آب میداده. مسجد لنبان، مسجد صدرالعلما و همینطور مدرسه ملاعبدالله و مدرسه جده از شاخه شرقی مادی فدن و از شاخه شمالی فدن جوب باباحسن، مدرسه و مسجد دربکوشک، مسجد علقیآقا و مسجد آببخشان آب میگرفتهاند. از همین مقابل دفتر ما اگر بخواهید وارد محله جلفا شوید، دو شاخه از مادی شایج و مادی نایج عبور میکند. اما در شهر اصفهان بیشک خشکشدن رودخانه و مادیهایی که آب را به تمام رگ و پی شهر میرسانده، ضربه نهایی را وارد کرده است. فراموش نکنیم که کاربری ایجاد شده نمیتواند دسترسی دولت را به بستر رودخانه از جمله برای لایروبی محدود کند.

از پلکله تا ورزنه بیش از ۱۳۰ مادی در رودخانه زایندهرود داشتیم که از طریق این مادیها آب در این پیکره که به آن حوضه آبخور زایندهرود میگوییم، پخش میشده است. انگلیس با بیش از 3000 کیلومتر کانال و رودخانه قابل راستایابی، مکانی ایده آل برای قایق سواری لذت بخش در آب راه ها می باشد. این نشان می دهد قطب نما است. یکی از لیستهای دیگری که در آن عجایب هفتگانه دنیای مدرن انتخاب شده است را مردم از سراسر جهان در یک نظرسنجی انتخاب کردند. چون این غذاها علاوه بر دادن انرژی به بدن ، مواد لازم و بعضی از ویتامین ها را نیز به بدن ما می رسانند .

بنابراین قطعا جریان دائمی رودخانه میتواند جلوی سرعت فرونشست را بگیرد، مشروط بر اینکه برداشت بیرویه از آبخوان هم متوقف شود. البته دوسوم توسعه کشاورزی در بالادست سد را در استان اصفهان داشتهایم و حدود یکسوم در استان چهارمحال و بختياري. چه در استان اصفهان و چه در چهارمحال و بختياري. اصلاح میکنم اولا مناقشهای بین هموطنان خونگرم خوزستان و مردم اصفهان وجود ندارد، مردم اصفهان، چهارمحال و بختياري و خوزستان از قدیمالایام پیوندهای محکمی داشتهاند.

کاری که آب مادیها میکرده، آبیاری غرقابی بوده و البته این آب هدر نمیرفته بلکه سطح ایستایی آب و تعادل بین آب و خاک را زیر پای ما حفظ میکرده است. حالا آب رودخانه اگر به شهر برسد، قطعا میتواند روی خاک زیر شهر اصفهان اثر بگذارد و تعادل آب و خاک را برقرار کند. مدیریت نادرستی بین منابع و مصارف و در نتیجه عدم تعادل ایجاد شده است، با توسعه کشاورزی و صنعت و دادن تخصیصهایی در کل حوضه و بهویژه در بالادست این تعادل به هم خورده است. توسعه باغات در آنجا خیلی بیشتر بوده و حتی به خارج از حوضه هم رفته است.

اما تصرفات بسیاری در کل حوضه بهویژه بالادست شده است. به اندازهای که کل استان و زمینهای حاصلخیز استان به آب برای کشاورزی نیاز دارند، از منابع آب استان در اولویت اول به همین استان اختصاص پیدا میکند». این ناشی از این است که استانهایی که در بالادست رودخانهها در کل کشور هستند، تعدادشان بالاتر از آنهایی است که در انتهای رودخانه قرار دارند. مادی نیاصرم بیش از 30 مزرعه و روستا را که امروز محلات شهر هستند، آباد کرده و تا نزدیک فرودگاه فعلی را آبیاری میکرده. در 15 ژوئيه 1924 نيز دو دولت عهدنامه اي منعقد ساختند كه به موجب آن (( جويالان )) به ايتاليا منتقل شد و بدين ترتيب (( جوبا )) موقعيت بين المللي خود را از دست داد .

دیدگاهتان را بنویسید