آب حاصل از برف و باران چه می شود – ❤️ هاب گرام

برای رفتن به آتشگاه آهار از طریق جاده مالرو که مسیری شیب دار و دارای صخره های شنی سخت است می توانید بروید و حدود یک ساعت زمان لازم است. مسیر آهار به روستای شکرآب جاده ای مالرو است که البته برای پیادهروی و گردش مناسب می باشد. از جذابیت هایی که در نزدیکی روستای آهار قرار دارند، روستای شکرآب و مسیرهای غربی اطراف هستند که در زمان های گذشته مکان تفرج و شکار حیوانات و پرندگان برای پادشاهان قاجار بوده است.

در زمان ریاست باباخان بر منطقۀ دشمنزیاری، میان دو ایل قشقائی و درهشوری نزاعی روی داد که وقایع اتفاقیه دربارۀ آن مینویسد: «طایفۀ درهشوری (درهشولی) از ایلات قشقایی از دارابخان ایلبیگی فرار نموده که بروند در ایلات بختیاری، دارابخان خبر شده آدمی فرستاده نزد خانباباخان دشمنزیاری ممسنی که ممانعت از رفتن آنها بکند. 1392) مدلسازی تجربی ارتباط میان پارامترهای کیفیت آب سطحی و سنجههای سیمای سرزمین با استفاده از سیستم استنتاج عصبی- فازی (مطالعة موردی: استان مازندران).

اگر دنبال یک آب و هوای رویایی و جایی میگردید که در کنار دریاچه بتوانید در میان انبوه جنگل پیک نیک آخر هفتهای را بهراه کنید، قطعا دریاچه شورمست یکی از بینظیرترین مقصدها است! کشور پاراگوئه در بخش صادراتی توانسته با کشورهای روسیه و شیلی و آلمان شرایط خوبی را فراهم سازد به طوری که صادرات علوفه از این کشور به کشور شیلی در سالهای اخیر بخش مهمی از اقتصاد را پوشش داده است، وضعیت صادرات کشور پاراگوئه به کشور آلمان نیز مرز ۶ درصد را رد کرده است در این کشور صادرات لوبیا و پنبه و گوشت به ارزش مشخصی دنبال میشود و در هر صورت بخش مهمی از اقتصاد این کشور وابسته اصول صادراتی است.

البته در دولت احمدی نژاد و دولت روحانی نیز پروژه های انتقال آب خوزستان ادامه پیدا کرد و با وجود تبعات زیست محیطی و اجتماعی فراوان انتقال آب خوزستان، هنوز هم برخی مسئولان به دنبال تداوم اجرای این پروژه هستند. به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از تیتریک، استان البرز جدیدترین استان ایران است که پیش از این شهرهای تشکیل دهنده استان البرز به نام غرب استان تهران مشهور بودند، نام این استان از رشته کوه های البرز گرفته شده که مرکزی بخش مهمی از آن از شمال این استان می گذرد. دو رودخانه ای که آب روستای آهار را تامین میکنند شکرآب و پیش کنک نام دارند.

شکرآب با طولی به اندازه 15 کیلومتر از دامنه های کوه صندوق چال به این روستا جاری می شود و در مسیرش از دره های کوه تاربیشه میگذرد و به روستاهایی که در این راه قرار دارند حیاتی دوباره میبخشد. سرچشمه این رود از کوههای پامیر است که پس از طی مسافت 2620 کیلومتر به دریاچه خوارزم «وخش» میریزد. مركز استان البرز شهر کرج است و شهرهای مهم این استان عبارتند از: کرج، هشتگرد، طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ این استان از دوران پیش از تاریخ و باستان نیز سرزمین پرجاذبه و مرکز آب و آبادانی بوده است.

به طور کلی جاذبه گردشگری در این کشور از قوانین زیست محیطی را پیش برده است. شهرستان فاروج یکی از شهر های استان خراسان می باشد فاروج یکی از زیباترین شهرها می باشد دارای آب و هوای معتدل است آثار باستانی و تاریخی این شهرستان فراوان می باشد دارای دو امام زاده در حرم های جداگانه است که خیلی از مردم برای زیارت این امام زاده ها به فاروج می آیند جاذبه های طبیعی فاروج شامل رودها و کوه های زیبا است که در عید نوروز بسیاری از مردم برای تفریح و سرگرمی وارد این شهر شده اند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مکان های زیبا و دیدنی شهرستان فاروج را در سایت سماتک خواهید ید با ما همراه باشید.

معاون حفاظت و بهرهبرداری آب منطقهای خراسان شمالی، همچنین تشکیل کارگروه احیای رودخانه اترک با دبیری سازمان محیطزیست استان، تهیه و تنظیم سند سازگاری با کم آبی استان با تأکید بر حفظ کمیت و کیفیت آب رودخانهها، انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک با عنوان محیطزیست و آب با اداره کل حفاظت محیطزیست، تشکیل کارگروه نظام نامه مدیریت کیفیت منابع آب، راهاندازی گروه گشت و بازرسی کیفی منابع آب و صدور اخطاریه به متخلفان، راهاندازی تعداد 8 گروه گشت و بازرسی برای پایش روزانه رودخانهها و حضور مستمر در محدوده رودخانهها، شناسایی متخلفان و توقف ابلاغ اخطاریه به متصرفان و پیگیری آزادسازی اراضی بستر رودخانهها، آزادسازی بیش از 100 هکتار از اراضی بستر رودخانههای اترک در چندین سال و پیگیری و گرفتن سند مالکیت برای اراضی بستر رودخانه برای جلوگیری از سودجویان را از اقدامات مهم استان برای ممانعت از ورود فاضلابهای شهری و صنعتی و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه اترک برمیشمرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، روستای قوردانلو، از توابع بخش گرمخان شهرستان بجنورد در استان خراسان شمالی است. آبشار نودشه در روستای نودشه که یکی از توابع شهر پاوه است قرار دارد. در مسیر آهار به سمت روستای ده تنگه چندین آبشار کوچک و بزرگ وجود دارد که هر بیننده ای برای چند لحظه در آنجا متوقف میکند تا از این طبیعت زیبا و صدای آرامش بخش جاری شدن آب لذت ببرند.

مسیر دسترسی به این روستای زیبا و خوش آب و هوا به اینصورت است: تهران، جاده لشگرک به سمت فشم، حاجی آباد، اوشان، روستای آهار که تا خود روستا جاده آسفالت مناسب فراهم می باشد. اگر به روستای آهار رفتید می توانید پیاده به طرف شکرآب حرکت کرده و با گذر از کوچه باغ های فوق العاده زیبا لذتی فراتر از تصور را تجربه کنید. با ادامه مسیر به چند چشمه برخورد می کنید که آب آنها به وسیله لوله جاری می باشد و سپس با گذر از چشمه ها، به مدت 20 دقیقه تا امامزاده طاهر و امامزاده زاهد در نزدیکی شکرآب پیاده روی کنید.

همه را بهره مند میکند و میرود تا به نقطهی انتهایی برسد که میتواند خلیجفارس باشد یا دریا یا یک تالاب مثل ارومیه یا بختگان. رود پیش کنک نیز از ارتفاعات سی چال یا گاجره سرچشمه می گیرد و نهایتا هر دو رودخانه در روستا به هم متصل می شوند و سپس به رودخانه جاجرود می ریزند. رودخانه در کانال ها جریان دارد و دارای یک یا چند شاخه است. البته وجود رسوبات نسبتا درشت دانه که اصطلاحا مصالح رودخانهای نامیده میشود، در مسیر حرکت خود به پاییندست، در مناطقی به صورت مقطعی مانع جریان آب میشود که در صورت لزوم، با مطالعه و نقشهبرداری دقیق و طی عملیاتی حساب شده و موقتی باید ساماندهی شده و در بستر رودخانه جابجا شود و یا به خارج از بستر رودخانه منتقل شود.

با توجه به جذابیت هایی که برای آهار ذکر کردیم اما این روستا نقاط ضعفی هم دارد و برای گردشگران همچنان کمبود امکانات به چشم میخورد و ممکن است در بعضی مواقع به علت ازدحام جمعیت و یا تعمیرات جاده مانع از ورود گردشگران به این روستا شوند. در شمال غربی آهار نیز روستایی به نام ده تنگه قرار دارد که مناظر زیبا و طبیعتی دلنشین را به گردشگران هدیه میدهد. آن¬ها را نام ببرید.

حدالمقدور غذای سبک با خود ببرید که هم حمل آن برای شما آسان باشد و هم وقت بیشتری را برای لذت بردن از طبیعت داشته باشید. همچنین در فصل بهار در مسیر کوهستانی این روستا میتوانید از چیدن ریواس لذت ببرید. آب و هوای آهار در اردیبهشت ماه، کاملا بهاری است و فصل روییدن گل های وحشی در دشت های وسیع این روستا و و شکوفه دادن درختان میوه است. از جذابیت های آهار هستند که آن را به مقصدی برای گردشگران و طبیعت دوستان تبدیل کرده تا خاطراتی به یادماندنی را ثبت کنند.

چشمانداز کوه های اطراف، راه هموار و خاکی و درختان سرسبز از مواردی است که موجب میشود طبیعت گردان به مدت دو ساعت حاضر باشند این مسیر را پیاده طی کنند. آن ها هرگز شنا کردن را یاد نمی گیرند زیرا هیچ نیازی برای این کار احساس نمی کنند. آب باران وآبی که پس از ذوب شدن برف ها سرازیر می شود روی زمین جاری می شود وقتی این آب ها به هم متصل شوند رود به وجود می آید. این ده غیر مسکونی است و اهالی آهار به صورت فصلی و موقتی از زمین های کشاورزی این روستا استفاده میکنند.

همانطور که گفته شد کوه آهار از طولانی ترین کوه های این منطقه می باشد و از قسمت های مهم آن می توان به سرویشه، چوندر، تنگه گچ، گرچک، پس پشته، بندسر، تنگه اودره، سرلو فشم، چال خاس گاهره، قاسم دره، گل چال، گردنه اسم چال اشاره کرد. این آتشگاه محل عبادت زرتشتیان بوده است و در افسانه های محلی گفته میشود که در گذشته دختر و پسر جوانی عاشق هم بوده اند و با هم به طرف کوه فرار کرده اند. در شمال منطقه سی پل، کوه سنگی با شیب بسیار تند واقع شده است که در بالاترین نقطه آن دو مجسمه سنگی به شکل عروس و داماد قرار دارد.

کوهنوردان و ورزشدوستان زیادی در قالب گروه های مختلف از آهار به طرف قلعه دختر با ارتفاع 3227 متر، قزقونچال با 3780 متر ارتفاع، گندم چال، قله بارویک با ارتفاع 2930 متر، بازارک، قله آهار با ارتفاع 2717 متر که از طولانی ترین کوه های آهار است، سی چال با ارتفاع 3730 متر و به توچال با 3962 متر می روند و میتوانید با آنها همراه شوید و از تجربه طبیعت گردی آنها بهرهمند شوید. این قصر در و منطقه ای بسیار زیبا و در سینه کش کوه ساخته شده است و رودخانه ای سرازیر از کنار این قصر میگذرد و امروزه پناهگاه و استراحتگاهی برای کوهنوردان مسير و گردشگران روستای شهرستانک می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید